Zabiegi Medycyny Estetycznej

Czym jest ginekomastia? Jak pozbyć się ginekomastii?

Czym jest ginekomastia? Jak pozbyć się ginekomastii

Wielu mężczyzn boryka się z problemem nadmiaru tłuszczu w okolicach klatki piersiowej. Niekiedy są to proste przypadki, przy których nie widać większego efektu ginekomastii, jednak często problem ten wymaga odpowiedniego zabiegu chirurgicznego w celu pozbycia się nadmiaru tłuszczu. A czym dokładnie jest ginekomastia i jak sobie z nią poradzić? W poniższym artykule omówimy konkretnie definicję, oraz podpowiemy, jak skutecznie pozbyć się ginekomastii.

Czym jest ginekomastia?

Jest to mało spotykany termin, a cierpi na tą dolegliwość sporo mężczyzn. Ginekomastia to wrodzona lub nabyta tkanka tłuszczowa znajdująca się w okolicach klatki piersiowej (niekiedy na sutkach). Ginekomastia to również zabieg plastyczny polegający na usunięciu nadmiaru tkanki gruczołowej w celu poprawienia wyglądu pacjenta. Osoby, które cierpią z powodu ginekomastii, szukają pomocy w specjalistycznych klinikach, aby pozbyć się tego problemu. Jakie są objawy ginekomastii? Oprócz powiększonych gruczołów piersiowych, mogą występować zaciemnienia otoczek sutkowych, które mogą powodować ból podczas dotyku. Jeśli ból jest dosyć nasilony, niezwłocznie trzeba udać się do lekarza.

Jak pozbyć się ginekomastii?

Osoby, u których ginekomastia nie jest jeszcze rozwinięta i nie widać większego efektu, zalecane jest wykonywanie specjalnych ćwiczeń na brzuch. Niemniej jednaj jeśli mamy do czynienia z gorszymi przypadkami, niestety wymagany jest specjalistyczny zabieg plastyczny. Gdzie można wykonać taki zabieg? Zabieg chirurgiczny można wykonać w specjalistycznych klinikach, które oferują szeroką gamę zabiegów plastycznych; począwszy od plastyki brzucha, a skończywszy na chirurgii stomatologicznej, okulistycznej i bariatrii. Personel zapewni pacjentom różne rozwiązania związane z usunięciem tkanki tłuszczowej, oraz podpowiedzą, jak taki zabieg plastyczny będzie przeprowadzony.

Jak wygląda proces pooperacyjny ginekomastii?

Osoby, które zamierzają pozbyć się ginekomastii w specjalistycznych klinikach poddane są różnym badaniom w celu sprawdzenia jakości objawu. Po przeprowadzeniu serii badań, pacjent zostanie umówiony na wstępny zabieg. Podczas operacji, zostaje on dokładnie znieczulony w miejscu, w którym objaw występuje –  pacjent nie będzie odczuwał bólu w trakcie trwania zabiegu. Gdy operacja zostanie sukcesywnie zakończona, klient będzie opatrzony w profesjonalny sposób i przeniesiony do sali pooperacyjnej. Takie pomieszczenia są bardzo dokładnie zadbane, aby pacjent odczuwał komfort podczas wypoczynku. Kliniki specjalistyczne posiadają mnóstwo ofert związane z zabiegami, w tym oferta związana z transportem pacjenta do kliniki i do miejsca zamieszkania. Dzięki takim promocjom, pacjent nie musi płacić ze swoich pieniędzy za transport, ponieważ klinika mu to wszystko zapewni. Nawet, jeśli klient mieszka za granicą itp.

Dodaj komentarz