Zabiegi medycyny estetycznej, które wykonasz latem
Ali Pazani z Unsplash

Lato powoduje, że chcemy wyglądać młodziej oraz bardziej świeżo. O ile jednak na zrzucenie zbędnych kilogramów przed nadchodzącym urlopem może być już za późno o tyle o piękną twarz możemy zadbać w każdym momencie. 

Jeśli szukasz kuracji, która skutecznie zredukuje zmarszczki i wymodeluje kontur twarzy, ale uwielbiasz słońce i nie chcesz rezygnować z opalania się, wybierz jeden z poniższych zabiegów.

Wypełniacze

Podczas wakacji nie ma przeciwwskazań, aby wypełnić zmarszczki za pomocą kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie i odpowiada za uwodnienie skóry, co sprawia, że jest ona gładka i sprężysta. Niestety z czasem poziom tej cennej substancji w tkankach obniża się, jednak dzięki osiągnięciom nowoczesnej medycyny estetycznej można uzupełniać te braki, np. preparatami wypełniającymi Belotero. To dobry sposób na wygładzenie zmarszczek, rewitalizację skóry, przywrócenie naturalnego owalu twarzy, a także na modelowanie i powiększanie ust. Z kolei hydroksyapatyt wapnia, który jest bazą preparatu Radiesse, odpowiada za proces produkcji własnego kolagenu przez organizm. Efekt wypełnienia Radiesse widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, a regeneracja i „zagęszczenie” skóry następuje w ciągu kilku następnych miesięcy. Preparat ten jest stosowany m. in. do wypełniania zmarszczek w okolicach skroni, policzków, linii żuchwy i bruzd nosowo-wargowych. Dzięki preparatom zawierającym kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia skóra stanie się odmłodzona i naturalnie wymodelowana. Pamiętaj, że subtelny i jednolity efekt, bez zaburzeń naturalnych rysów twarzy, zapewniają tylko preparaty pochodzące ze sprawdzonych źródeł oraz doświadczenie i poczucie estetyki lekarza wykonującego zabieg.

Lasery, fale radiowe i mikronakłuwanie

Jeżeli jednak nie chcesz poddać się zabiegom z wykorzystaniem wypełniaczy, bez problemu znajdziesz dla nich alternatywę. Chociaż prawdą jest, że części procedur regenerujących skórę nie powinno wykonywać się latem, nie zawsze musi to wiązać się z ryzykiem powikłań. Dobrym przykładem są tu zabiegi laserowe. Wykonywanie większości z nich w okresie intensywnego działania promieni słonecznych może prowadzić do powstawania podrażnień, oparzeń i przebarwień, ale istnieje kilka odstępstw od tej reguły. Należy do nich m.in. zabieg Fotona 4D, czyli laserowy lifting twarzy, lub Scarlet RF, łączący działanie lasera frakcyjnego z falami radiowymi i systemem mikronakłuć. Kuracje te zapewniają m.in. odmłodzenie i poprawienie elastyczności skóry, wygładzenie zmarszczek mimicznych, uniesienie opadających powiek, likwidację tzw. chomików.

Osocze bogatopłytkowe

Piękny wygląd na lato (i nie tylko) zapewnią też popularne zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które pozwalają wyraźnie zregenerować i odmłodzić skórę. Ich największą zaletą jest brak ryzyka powikłań, ponieważ stosuje się w nich materiał pobrany od pacjenta. Ciekawostką może być fakt, że podczas zabiegu Autologic Therapy (jedna z metod pozyskiwania osocza) lekarz może przygotować indywidualnie dla każdego pacjenta Autologic Cream, czyli kosmetyk stworzony na bazie osocza bogatopłytkowego pozyskanego z własnej krwi pacjenta. Krem ten pozwala wzmocnić efekty uzyskane po zabiegu autologicznym – poprawę jędrności i odżywienie skóry oraz nadanie jej blasku i świeżego, młodszego wyglądu.

Toksyna botulinowa

Pod wpływem słońca mrużymy oczy i marszczymy czoło, dlatego lato to również dobry czas na zabiegi wygładzania zmarszczek toksyną botulinową. Mowa tu o liniach śmiechu wokół oczu, zdziwienia na czole i złości między brwiami. Na skutek zabiegu zmarszczki przestają się pogłębiać i utrwalać w letnim słońcu. Toksyna botulinowa, odpowiednio podana, osłabia, a nie blokuje mięśnie, co daje gwarancje naturalnego wyglądu.

Mezoterapia

W czasie lata nie ma też przeszkód do wykonania mezoterapii kwasem hialuronowym, np. preparatem Belotero Hydro. Jest to skuteczny sposób, aby uzyskać nawilżoną i jędrną skórę. Zabieg ten pomoże odnowić skórę poprawiając jej koloryt i elastyczność.