Intraceuticals jest jedną z metod odmładzania i przywracania skórze zdrowego wyglądu. Ten sposób upodobały sobie gwiazdy. Na czym polega zabieg i jakie są jego efekty?

Z zabiegów Intraceuticals chętnie korzystają gwiazdy ekranu, które potrzebują spektakularnego i natychmiastowego efektu. To rozwiązanie przywraca skórze napięcie i elastyczność. W związku z tym nabiera zdrowego, młodego wyglądu. Jednocześnie koloryt cery ulega poprawie.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które łączy w sobie dwie metody: technologię hiperbarycznego tlenu oraz specjalnie stworzone serum. Ten duet doskonale nawilża i ujędrnia skórę. Jednocześnie redukuje widoczność drobnych zmarszczek.

Specjalna końcówka urządzenia wprowadza składniki aktywne, zawarte w serum, w głąb skóry za pomocą ciśnienia hiperbarycznego. Nośnikiem jest tutaj czysty tlen. Produkt wprowadzany w głąb skóry pobudza metabolizm komórki.

Kwas hialuronowy

Serum, stosowane w zabiegu Intraceuticals, zawiera kwas hialuronowy niskocząsteczkowy i wielocząsteczkowy. Ten pierwszy wnika w głąb skóry i tym samym stymuluje syntezę kolagenu. Jednocześnie wykazuje właściwości nawilżające. Z kolei kwas wielocząsteczkowy gromadzi się na zewnętrzej warstwie naskórka, wiążąc wilgoć z otoczenia. Jednocześnie serum zawiera komplekls witamin i składników odżywczych.

Efekty

Zabieg nie jest bolesny. Niektóre pacjentki porównują go do przyjemnego masażu. Efekty można dostrzec tuż po opuszczeniu salonu. Za sprawą zabiegu skóra staje się elastyczna i nawilżona.

Efekt utrzymuje się do kilkunastu dni, jednak aby uzyskać trwałe nawilżenie, należy przeprowadzić serię zabiegów. To rozwiązanie zaleca się osobom, które cierpią z powodu problemów skórnych tj. trądzik czy przebarwienia. Intraceuticals może być z powodzeniem stosowany jako zabieg uzupełniający.

Aleksandra Wiktor