Powiększanie piersi to obok liposukcji najpopularniejszy i dający najwyższy stopień zadowolenia zabieg chirurgii plastycznej.

Kobiety decydujące się na zabieg, mają różne ku temu powody. Część kobiet powiększa piersi po ciąży i poprawia ich wygląd oraz objętość. Inne chcą zniwelować problemy z doborem garderoby i poczuć się pewniej.

Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, który informuje pacjentkę, jaki rodzaj zabiegu będzie najodpowiedniejszy. Dobierze dodatkowe zabiegi, gdy nie wystarczy samo wstawienie implantu. Nie każdy implant będzie tak samo wyglądał u wszystkich kobiet, jego dobór zależny jest od pomiaru parametrów klatki piersiowej i stanu skóry. Ważna jest również budowa ciała.

Piersi powiększa się dwiema metodami:

– wokółotoczkową – wprowadzenie implantu na linii przejścia brodawki sutka w normalną skórę, co pozwala na ukrycie blizny w brodawce sutka. Nie jest to polecane dla pań planujących karmienie piersi, gdyż może to szkodzić gruczoł i uniemożliwić karmienie piersią.

– cięcia w fałdzie podpiersiowej – chirurg rozdziela tkanki w rodzaj kieszeni, gdzie umieszcza następnie implant (pod lub nad mięśniem).

Po zabiegu pacjentka ma zakładany specjalny biustonosz podtrzymujący powiększony biust. Okres rekonwalescencji i pełnego efektu zabiegu może być różny. Po zabiegu należy unikać dźwigania i dbać odpowiednio o rany pozabiegowe.