Poduszki puchowe wracają do łask

Poduszki puchowe i z pierza były na topie kilka lat temu. Później wyparły je te tańsze i bardziej nowoczesne – lekkie, z pozoru higieniczne i przede wszystkim w niskich cenach. Jednak po raz kolejny przekonujemy się, że to, co naturalne, jest najlepsze dla naszego zdrowia. Nie inaczej stało się z poduszkami puchowymi, które z powrotem weszły w modę. I dobrze. Higiena snu i jakość nocnego wypoczynku jest bardzo ważna dla naszego organizmu. Dzisiaj przeczytasz o tym, jak poduszki z puchowym wypełnieniem mogą poprawić komfort snu.

Właściwości poduszek puchowych

Puch, który stanowi wypełnienie poduszki, jest naturalny i oddychający. Do tego nadaje poduszce lekkość i pomaga odpowiednio dostosować jej ułożenie do naszej głowy. Oznacza to, że poduszki puchowe są idealne dla każdego, bez względu na to, w jakiej pozycji wypoczywa. Nawet jeśli śpimy na brzuchu, ten rodzaj poduszki będzie dobry. Wystarczy jedynie wybrać wtedy mniejszą i cieńszą. To wypełnienie może być jedynie nieodpowiednie dla osób, które cierpią na specyficzne typy alergii. Ale z drugiej strony, więcej ludzi jest uczulonych na poliester niżeli na puch, a nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

Jeśli i Ty czasami budzisz się w nocy lub masz wrażenie, że Ci gorąco, winowajcą może być poliestrowa zawartość kołdry, poduszek, materaca, a nawet skład poszewek, które zakładasz na te przedmioty. Dlatego zawsze, jeśli to tylko możliwe, wybierajmy naturalne materiały i wypełnienia dla rzeczy, którymi otaczamy się w czasie snu. To pozwoli nam zapewnić maksymalny komfort wypoczynku i zregenerować nasz organizm. Przejście przez wszystkie fazy snu bez wybudzania się jest ważne dla zachowania zdrowia i odporności, a poliester i inne syntetyczne materiały utrudniają nam to.

Poduszki puchowe to nie wszystko

Nie zapominajmy, że nie tylko poduszki są ważne, by się wyspać. Równie dużą rolę w tym procesie odgrywa kołdra, pościel i materac. Dlatego zaleca się regularnie przeglądać rzeczy, których używamy w sypialni do relaksu. Wyrzućmy poliester i zastąpmy go bawełną lub flanelą. Co 5 lat wymieniajmy materac na ten, który jest antyalergiczny i dostosowany do naszych preferencji – pozycji snu, wielkości łóżka, wygody i odpowiedniego ułożenia kręgosłupa. Nie szczędźmy starań, by w miarę możliwości, prać poszwy w wysokich temperaturach i często wietrzyć kołdrę oraz poduszki na zewnątrz. Jeśli nie wiemy, gdzie znaleźć nowe, naturalne tekstylia, warto zajrzeć do tego sklepu internetowego: https://expertsnu.pl/. Znajdziemy tam wszystko, co potrzebne, by stworzyć w sypialni warunki przyjazne dla naszego zdrowia i higienicznego snu.

Materiał partnera