Moda

Wypożyczanie ubrań – poznaj jego zalety!

Wypożyczanie ubrań

Tengyart z Unsplash

Czy wiesz, że coraz popularniejsze staje się wypożyczanie ubrań na większe uroczystości? Z tej możliwości korzystają nie tylko gwiazdy, którym nie wypada dwa razy pokazać się w tej samej sukience. Coraz więcej zwykłych ludzi decyduje się wypożyczyć suknię czy frak na ważną uroczystość po to, aby trochę zaoszczędzić i postępować ekologicznie. W Stanach Zjednoczonych stało się to na tyle modne, iż istnieją nawet firmy udostępniające zwykłe ubrania, w tym marynarki do pracy. Nosisz je w ramach miesięcznego abonamentu, więc możesz lepiej poznać własne preferencje. W naszym artykule przedstawiamy zalety płynące z wypożyczania ubrań.

Spis treści:

  1. Wypożyczanie ubrań a eksperymenty z modą
  2. Suknia od projektanta w zasięgu naszych możliwości
  3. Wypożyczalnia ubrań daje szeroki dostęp do modnej odzieży
  4. Oszczędność miejsca w szafie
  5. Dzielenie się ubraniami a mniejszy ślad węglowy
  6. Odzież premium dostępna na większe uroczystości

Wypożyczanie ubrań a eksperymenty z modą

Czy wiesz, że wypożyczanie ubrań otwiera przed tobą morze możliwości?  Każda z nas ma inny typ osobowości. Jedne cenią sobie minimalizm, który znacznie ułatwia życie. Drugie stawiają na eksperymenty, które łączą się z dreszczykiem emocji. Do tego dochodzi jeszcze problem z doborem ubrań. Często nie wiemy, jakie modele koszul, marynarek czy sukienek służą naszej sylwetce. Chcemy się lepiej rozeznać w temacie, jednocześnie nie wydając ogromnych kwot na ubrania, do których nie jesteśmy w 100% przekonane.  To bardzo odpowiedzialne podejście. Po pierwsze, nietrafione ubrania często lądują na wysypisku. Po drugie, marnujemy w ten sposób cenne zasoby. Po trzecie, wyrzucamy w błoto ciężko zarobione pieniądze. Gdy dopiero pracujesz nad własnym stylem, poznajesz kolory, które ci służą oraz kroje komplementujące twoją sylwetkę, postaw na wypożyczanie ubrań. W ten sposób przetestujesz różne możliwości i wybierzesz z nich to, co najbardziej ci odpowiada.

Suknia od projektanta w zasięgu naszych możliwości

Wypożyczalnia ubrań nie działa za darmo, musimy zapłacić za to, że korzystamy z jej usług. Jeśli jednak mamy przed sobą ważną uroczystość, np. ślub córki i chcemy wyglądać zjawiskowo, to nie musimy wydawać 8 tysięcy na suknię od projektanta, lecz 800 zł. Różnica jest spora, a my unikamy dylematu, co zrobić z tak strojnym ubraniem po weselu.  Tego typu rzeczy z reguły zakładamy tylko raz, chyba że pracujemy w branży eventowej.

Wypożyczalnia ubrań daje szeroki dostęp do modnej odzieży

Powiedzmy, że dysponujesz budżetem w wysokości  2 tysięcy złotych. Masz przed sobą 2 wesela w tym samym gronie i nie chcesz na nich wyglądać tak samo. Za te pieniądze możesz wypożyczyć dwie zjawiskowe sukienki od projektantów.  Masz do wyboru wiele różnych modeli o ciekawym fasonie. W Stanach Zjednoczonych, gdzie wypożyczalnie ubrań wyrastają jak grzyby po deszczu, ludzie wolą wykupywać miesięczny abonament i do woli korzystać z oferty firmy. To daje dostęp do bardzo wielu ubrań. Tylu rzeczy nie ma w szafie żadna z nas.

Oszczędność miejsca w szafie

Wypożyczalnie ubrań pozwalają dokonywać racjonalnych zakupów, przez co nasze mieszkania i szafy są mniej zapełnione. Większość z nas żyje w blokach, gdzie liczy się każda wolna przestrzeń. Kupując ubrania na większe wyjścia, ryzykujemy, że nigdy więcej ich już nie założymy, co jest nieekonomiczne. Ponadto nie zawsze udaje się odsprzedać daną rzecz, przez co w szafie zalega coraz więcej ubrań wizytowych czy sukni koktajlowych. W pewnym momencie nie masz, gdzie powiesić letnich sukienek, które nosisz na co dzień przez kilka miesięcy w roku. Żal nam rozstawać się z ubraniami, na które sporo wydaliśmy. Strojne suknie czy garnitury, mimo iż nie zawsze grzeszą jakością czy kunsztem, kosztują znacznie więcej od swoich tradycyjnych, dziennych odpowiedników. Jednak nikt ich nie odkupuje, przez co zaczyna brakować nam miejsca w szafie. Po latach wychodzą z mody i koniec końców trafiają na wysypisko.

Dzielenie się ubraniami a mniejszy ślad węglowy

Wypożyczanie ubrań jest rozwiązaniem ekologicznym.  Z danej puli odzieży korzysta wiele osób, zatem pozostawia ona mniejszy ślad węglowy. Ponadto zużywa się mniej chemikaliów, wody i energii. W przypadku wiskozy spada też wycinek drzew. Oczywiście wypożyczone ubranie najlepiej odnieść do salonu, udając się do niego rowerem, pieszo czy autobusem. Niemniej nawet odesłanie paczki kurierem jest dużo lepszym rozwiązaniem niż kupowanie 4 nowych sukienek na wesele, z których każda zostanie użyta tylko raz.

Odzież premium dostępna na większe uroczystości

Często wydaje nam się, że jakość premium jest zarezerwowana dla nielicznych. Jak wcześniej wspominaliśmy, dzięki wypożyczalni ubrań możesz mieć na sobie suknie od znamienitych projektantów.  Na każdą uroczystość możesz założyć inną, co zapewnia ci przyjemność obcowania z modą.

Dodaj komentarz