Lifestyle

Biała i szara armatura łazienkowa – postaw na oryginalność!

szara armatura łazienkowa

Wśród wyposażenia łazienki, armatura jest czymś wyjątkowym. Niezwykle bogaty wybór rozwiązań, który obejmuje zróżnicowany sposób montażu, niezwykle szeroki zakres wzorniczy, a ostatnimi czasy także różną kolorystykę baterii, jest wręcz oszałamiający. Dzisiaj przyjrzymy się jednym z najbardziej oryginalnych rozwiązań, którymi są biała i szara armatura łazienkowa. Kiedy warto na nią postawić?

Kolorowa armatura łazienkowa – oryginalna i stylowa

Przeglądając oferty obejmujące baterie łazienkowe, można dojść do wniosku, że producenci osiągnęli już maksimum kreatywności. Różnorodność wzornicza jest fenomenalna, jednak na tym się nie kończy. Markowe firmy, takie jak Grohe, Tres, Vitra czy Kludi, które oferują wysokiej klasy wyposażenie łazienek, postanowiły pójść o krok dalej. W efekcie powstała wyjątkowa oferta produktowa, na którą składa się kolorowa armatura łazienkowa.

Wśród niej znaleźć można przepiękne baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe w kolorze czarnym, złotym czy miedzianym. Jednak do tych naprawdę zaskakujących, które na żywo prezentują się wprost spektakularnie, zaliczyć można przede wszystkim baterie grafitowe (np. nowoczesna szara bateria Grohe) i białe (zob. biała bateria umywalkowa Tres). Na czym polega ich zjawiskowość?

Piękno grafitu, czyli szara armatura łazienkowa

O ile czarną czy złotą armaturę łazienkową można spotkać coraz częściej, o tyle szara armatura łazienkowa, utrzymana w przepięknych odcieniach grafitu, jest stosunkowo nową propozycją. Jest to doskonała alternatywa zarówno dla chromu, jak i czerni. Stanowi bowiem piękne uzupełnienie stylowych i oryginalnych aranżacji, które stawiają na kolorystykę zaskakującą i nieoczywistą.

Kolor grafitowy doskonale łączy w sobie naturalne piękno barwy zaliczanej do kolorów ziemi, ze szlachetnością, jaką w szczególności odznaczają się baterie szare z matowym wykończeniem swojej powierzchni (zob. bateria podtynkowa Essence Brushed Hard Graphite Grohe). Tego typu armatura wspaniale współgra z aranżacjami bazującymi na pięknie kamieni naturalnych, drewna i kolorowej ceramiki sanitarnej.

armatura łazienkowa

Biała armatura łazienkowa, czyli minimalizm i nowoczesność

Biel w łazience nie jest niczym nowym, jednak biała armatura łazienkowa to prawdziwa rewolucja! Trudno szukać równie zaskakującego wyposażenia, które powoduje automatyczny efekt „wow”. Biała armatura obok szarej należy z pewnością do grona najbardziej oryginalnych, a równocześnie stonowanych i niezwykle stylowych elementów wyposażenia. Z jednej strony jest naprawdę niecodzienna, z drugiej nie jest na tyle szokująca, jak w przypadku armatury miedzianej, która może być jednak odebrana jako nieco bardziej osobliwa.

Białe baterie wspaniale komponują się zarówno z minimalistycznym wystrojem, jak i nowoczesnymi aranżacjami. Z powodzeniem sprawdzi się także we wnętrzach rustykalnych i retro. Przy czym warto pamiętać o tym, że kolor biały jest niezwykle uniwersalny, dzięki czemu możemy łączyć go praktycznie z każdym kolorem, co daje nam olbrzymie możliwości aranżacyjne.

Dodaj komentarz