Wykazano, iż obszarem twarzy, który starzeje się najszybciej, jest skóra wokół oczu. Bogata mimika sprzyja powstawaniu bruzd. W związku z tym, iż skóra wokół oczu jest cienka,  szybko się starzeje.

Zabiegi chirurgiczne pozwalają pozbyć się zmarszczek wokół oczu. W związku z tym, iż wiele kobiet boi się, że operacja pozostawi blizny, coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania mało inwazyjne.

Zabiegi nieinwazyjne pozwalają podnieść brwi. Jednocześnie niwelują cienie i worki pod oczami. Tego typu zabiegi zwiększają napięcie skóry w okolicach oczodołu oraz wygładzają zmarszczki.

Lekarz medycyny estetycznej wprowadza specjalny preparat za pomocą kaniuli. To narzędzie przypomina igłę. Kaniula jest miękka i tępo zakończona, toteż nie uszkadza tkanek i naczyń krwionośnych. Jednocześnie nie zostawia siniaków i zaczerwienień.

W trakcie takiego zabiegu nieinwazyjnego wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Poszczególne specyfiki różnią się gęstością składnika aktywnego. W celu wzmocnienia efektu stosuje się Botox, który przyczynia się do wzrostu napięcia skóry.

Niestety, efekt, jaki zapewniają zabiegi nieinwazyjne, nie jest długotrwały. Czasem skóra traci jędrność po 6 miesiącach. W najlepszym przypadku efekt utrzymuje się przez rok.

Wojciech Chorąży