tusz do rzęs

Kupując tusz do rzęs, zazwyczaj kierujemy się jego kolorem i obiecanym przez producenta działaniem. Rzadko kiedy patrzymy natomiast na samą szczoteczkę, a to właśnie ona ma największy wpływ na to, jaki efekt osiągniemy. Zobaczmy, jak wybrać szczoteczkę idealną dla naszych rzęs!

Dlaczego wybór dobrej szczoteczki jest tak istotny?

Często wydaje się nam, że najważniejsza jest formuła tuszu, a podawane w reklamach informacje o szczoteczce są jedynie chwytem mającym na celu zaciekawienie nas i zachęcenie do zakupu. Okazuje się jednak, że nawet najlepszy tusz nałożony nieodpowiednią szczoteczką może skleić rzęsy w kępki lub pozostawić na nich grudki.

Co więcej, to właśnie od szczoteczki zależy również końcowy efekt – czy uda nam się je podkręcić, wydłużyć, optycznie zagęścić czy pogrubić. Kupując maskarę, zawsze sprawdźmy więc, czy szczoteczka rzeczywiście nadaje się do tego, co jest napisane na opakowaniu. Na co zwracać uwagę, aby dobrze wybrać? Zapoznajmy się z poniższymi wskazówkami!

dobry tusz do rzęs

Jakie kształty szczoteczek do rzęs wyróżniamy?

Oto najczęściej spotykane rodzaje szczoteczek tuszów do rzęs:

szczoteczka stożkowata – posiada grubsze i dłuższe włoski na początku, które stopniowo stają się coraz cieńsze i krótsze. Krótkie włoski ułatwiają aplikację tuszu w kąciku oka, gdzie rzęsy są krótsze. Szczoteczka o takim kształcie nadaje się dla pań, które mają rzęsy o zróżnicowanej długości;

szczoteczka asymetryczna – z jednej strony znajdują się cienkie włoski, a z drugiej grube. Sprawdza się w przypadku cienkich rzęs, gdyż umożliwia nadanie im optycznej gęstości;

szczoteczka łukowata – warto po nią sięgnąć w przypadku rzęs, które naturalnie opadają w dół – działa jak zalotka, więc jej zastosowanie pozwoli na ich podkręcenie i uniesienie w górę;

szczoteczka prosta – najczęściej spotykana i klasyczna. Posiada równe włoski na całej długości. Jest idealna do wykonywania codziennego makijażu na zdrowych i ładnych rzęsach – dobrze je rozdzieli i równomiernie pokryje tuszem.

dobra maskara

Wybór szczoteczki a rodzaj rzęs

Jeśli nasze rzęsy są niesforne i odstają we wszystkie strony, powinniśmy sięgnąć po szczoteczkę, która będzie miękka i elastyczna. Dzięki temu manewrowanie jej częścią roboczą będzie proste – bez trudu dotrzemy więc do wszystkich włosków. W przypadku rzadkich rzęs warto z kolei wybrać akcesorium o równych włoskach – w ten sposób kontrolowanie efektu pogrubienia stanie się łatwiejsze.

Sztywne rzęsy również wymagają zastosowania specjalnej szczoteczki. Powinna być silnie wygięta w łuk – tylko dzięki temu możliwe będzie podkręcenie tak trudnych rzęs. Co możemy zrobić, gdy nasze rzęsy są długie, a jednocześnie opadające? Pomoże nam zastosowanie maskary z kulistą szczoteczką. Taki kształt umożliwi podkręcenie i uniesienie wszystkich włosków – nawet tych wyjątkowo krótkich i umieszczonych w kąciku oka.

Koniecznie zobaczmy również, jak wybrać dobry tusz – przeczytamy o tym w tym artykule: Dobry tusz do rzęs nie musi być drogi! Poznaj wybór klientek Tagomago.