Zabieg liposukcji może być wykonywany na różnych częściach ciała i różnymi technikami. Jednakże tylko liposukcja wodna, tzw. body-jet / water-jet umożliwia pobranie najmniej zniszczonej tkanki tłuszczowej. Następnie można ją wykorzystać do wszczepienia w inne miejsca – np. do powiększenia piersi.

 

Tu odejmujemy, tam dodajemy

Można powiedzieć, że zabieg liposukcji połączonej z modelowaniem piersi to połączenie pożytecznego z przyjemnym. W jednym miejscu następuje redukcja tkanki tłuszczowej, w innym – jej dodanie. Jest to możliwość dla wszystkich pań, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej, której chciałyby się pozbyć a przy okazji chciałyby również powiększyć rozmiar piersi. Dodatkową zachętą powinien być fakt, że wodna liposukcja uważana jest za najmniej inwazyjną ze wszystkich rodzajów liposukcji. Pacjentka najszybciej wraca po niej do normalnego funkcjonowania, ryzyko związane z zabiegiem jest znacznie ograniczone.

 

Połączenie dwóch zabiegów w jeden to rozwiązanie korzystne dla organizmu pacjentki. Nie musi poddawać się ona dwóm zabiegom rozłożonym w czasie, co wydłuża czas rekonwalescencji. W przypadku zarówno liposukcji jak i modelowania piersi jest to niestety konieczność nawet kilku miesięcy oszczędzania się i specjalnego postępowania z ciałem (np. noszenia odpowiedniej bielizny uciskowej). Skumulowanie dwóch zabiegów skraca więc de facto czas niezbędny do rekonwalescencji.

 

Opis zabiegu

Wodna liposukcja body-jet jest określana jako delikatna i mało inwazyjna. Jest to na pewno ten rodzaj liposukcji, po którym pacjentki szybciej wracają do normalnego funkcjonowania. Strumień wody delikatnie wypłukuje z ciała pacjentki tkankę tłuszczową, opływając okoliczne tkanki. Wodny płyn zawiera dodatkowo środki znieczulające i obkurczające naczynia krwionośne, dzięki czemu utrata krwi podczas zabiegu jest zmniejszona do minimum. Odessane komórki tłuszczowe poddaje się wirowaniu, dzięki czemu pozyskuje się tylko te nieuszkodzone i zdrowe. Tak przygotowany preparat można wykorzystać następnie do wypełnienia innej części ciała – przede wszystkim piersi, choć komórki tłuszczowe z wodnej liposukcji to również świetne wypełnienie pośladków, zmarszczek czy odmłodzenie dłoni.

 

Najczęściej wykorzystuje się tłuszcz pobrany dzięki body-jet do wypełnienia i powiększenia piersi. Jest to o tyle korzystny zabieg, że nie wszczepia się pacjentce żadnego obcego materiału – nie ma zatem ryzyka odrzucenia przeszczepu. Minusem może być fakt, że dopiero po około pół roku od zabiegu będzie można stwierdzić ostateczny jego efekt. Wypełnienie własnym tłuszczem jest o tyle niedogodne, że przez kilka miesięcy część wypełnienia zostanie wchłonięta przez organizm. Często stosowaną metodą jest zatem wstrzykiwanie większej ilości preparatu, żeby nadwyżka mogła ulec metabolizmowi. Po zabiegu w miejscu pobrania oraz na piersiach nie pozostają blizny – kaniule, którymi pobierany i wstrzykiwany jest tłuszcz wymagają jedynie minimalnych nacięć skóry. W razie konieczności zabieg można powtórzyć po upływie 6 miesięcy.