Lifestyle

Wiele twarzy rattanowego krzesła. Tani i uniwersalny mebel idealny do różnych przestrzeni

Wiele twarzy rattanowego krzesła. Tani i uniwersalny mebel idealny do różnych przestrzeni

Zdjęcie autorstwa Skylar Kang z Pexels

Rattan to bardzo trwały i uniwersalny materiał. I takie same zalety posiada każdy wykonany z niego mebel. Między innymi dzięki temu krzesło rattanowe staję się zawsze niezawodną ozdobą każdej przestrzeni. Balkon, taras, ogród lub altany to miejsca, do których wygodne krzesło rattanowe nadaje się idealnie. Ale równie doskonale pasuje do wnętrz domów i mieszkań.

W miejskiej dżungli i w surowym skandynawskim wnętrzu

Rattan otrzymywany jest z palm rotangowych. Jest więc w 100 procentach surowcem naturalnym. Dlatego krzesła rattanowe i inne meble z niego wykonane wspaniale komponują się z przestrzeniami zaaranżowanymi w stylu toskańskim, rustykalnym, boho, eko i vintage. Modne krzesło rattanowe będzie również pasowało do coraz bardziej popularnego stylu miejskiej dżungli (urban jungle), w którym materiały, formy oraz kolory, nawiązują do świata przyrody i skłaniają się ku naturalnym i ekologicznym surowcom. Wygodne krzesło rattanowe idealnie więc wpisują się w taką poetykę aranżowania współczesnych przestrzeni zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Krzesła i inne meble z tego surowca mają również swoje stałe miejsce w skandynawskich wariantach estetyki, które charakteryzuję się pewną surowości i chłodem wyrazu. A meble, w tym również krzesła, nawiązywać mają także do natury. Mogą być w naturalnych kolorach lub pomalowane na biało, co dodatkowo oddaje klimat i styl dość zimnej północy Europy.

skandynawskie wnętrze
Fotografia pochodzi ze strony Edinos.pl

Bardzo bogaty asortyment

Z tą cechą krzesła rattanowego wiąże się również to, iż bardzo dobrze wygląda w połączeniu ze szkłem, stalą oraz drewnem. Modne krzesło z rattanu i stojący obok niego szklany z metalowymi nóżkami, to naprawdę zestawienie sprawiające wrażenie idealnej kompozycji.

Obecnie w każdym sklepie oferującym taki asortyment, dostępnych jest po kilkanaście modeli krzeseł rattanowych w różnym stylu, cenach, a nawet wysokości. Wszyscy na pewno znajdą coś dla siebie.

krzesła rattanowe
Fotografia pochodzi ze strony Edinos.pl

Rattan lubią designerzy

Rattan to też często ulubiony materiał designerów, którzy lubią go za możliwość tworzenia oryginalnych plecionek, służących do wyrobu ażurowych krzeseł, foteli. leżanek lub sof. Jednym z przykładów są meble Kenneth’a Cobonpue, które były wielokrotnie nagradzane. Jego projekty dokonały pewnej rewolucji we wzornictwie użytkowym, ponieważ ten designer potrafił w mistrzowski sposób połączyć naturę oraz ekologię z nowoczesnymi rozwiązaniami i technologiami.

To estetyczne walory i sposoby wykorzystania modnego krzesła rattanowego. Ale oczywiście ma ono również wiele zalet praktycznych. Takie wygodne krzesło rattanowe nie jest już wyłącznie domeną ludzi bogatych, ponieważ ma obecnie atrakcyjne ceny, za które można cieszyć się estetycznym oraz lekkim, a jednocześnie solidnym meblem.

krzesło z rattanu
Fotografia pochodzi ze strony Edinos.pl

Bardziej wytrzymały niż zwykły rattan

Jeszcze bardziej wytrzymały niż zwykły rattan jest technorattan. Krzesła z niego wykonane mają wszystkie zalety, o których pisaliśmy wcześniej, poza tym cechują się większą odpornością na negatywne działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Modele z technorattanu nie tracą koloru pod wpływem promieni słonecznych, nie uszkadzają ich również:

– wilgoć,

– deszcz,

– wysokie mrozy.

Co ważne, aby uzyskać taki efekt ne potrzeba impregnacji. Rozlane na nim wino lub słodki sok nie musi być od razu wzbudzać obaw, ponieważ technorattan nie pochłania tego rodzaju zabrudzeń. Meble z technorattanu dają jeszcze więcej możliwości wariantów kolorystycznych i mogą mieć bardzo zróżnicowane formy. Korespondują więc również z bardziej nowoczesnymi przestrzeniami.

Meble z technorattanu
Fotografia pochodzi ze strony Edinos.pl

Dla wiernych czytelników portalu przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy na zakupy w sklepie www.edinos.pl o wartości 50 zł: edinos50 – Po wpisaniu kodu na stronie: https://www.edinos.pl/rabat  kwota zakupów zostanie automatycznie pomniejszona o 50 zł . Bon jest ważny dl pierwszych 20 osób.

Dodaj komentarz