Cellulit, zwany potocznie „pomarańczową skórką” jest problemem ponad 90% kobiet po 25-tym roku życia.Z medycznego punktu widzenia cellulit jest nieprawidłowo rozmieszczoną tkanką tłuszczową ze zmianami obrzękowo-włóknistymi. Wyczuwalny jako nieregularne zgrubienia, „guzki” zazwyczaj w okolicy bioder, brzucha, ud i pośladków występuje zarówno u kobiet bardzo szczupłych jak i tych, które mają problemy z nadwagą. „Pomarańczowa skórka” znacznie rzadziej jest problemem mężczyzn, co tłumaczy się związkiem cellulitu z nadmiarem żeńskiego hormonu – estrogenu, który zwiększa przepuszczalność błony komórkowej. To sprawia, że płyn fizjologiczny wnika przez delikatne ścianki naczyń i powoduje powstawanie obrzęków, które blokują mikrokrążenie i przyczyniają się do gromadzenia przez komórki tłuszczowe toksyn. A patologia komórek tłuszczowych to właśnie ta trudna do pozbycia się „pomarańczowa skórka”.
 
Już z tego prostego opisu mechanizmu powstawania cellulitu wynika, że oprócz przyczyn genetycznych na jego tworzenie się wpływa stopień ukrwienia, który jest w dużym stopniu związany ze stylem życia, a więc jest zależny od nas. Długie przebywanie w pozycji siedzącej, noszenie zbyt obcisłych ubrań, butów na wysokich obcasach, palenie papierosów, zła dieta – wszystkie te złe nawyki zaburzają mikrokrążenie w tkance podskórnej. A warto pamiętać, że o ile system krwionośny ma swoją pompę – serce, o tyle system naczyń limfatyczny jest jej pozbawiony – krążenie limfy uzależnione jest jedynie od nacisku skurczających się i rozkurczających się mięśni. To powoduje, że ruch w znacznym stopniu zapobiega powstawaniu patologii tkanki tłuszczowej.
 
smooth„Aby skutecznie walczyć z cellulitem – powodującym spadek poczucia atrakcyjności i lęk przed sytuacjami intymnymi – problemem zaleca się – oprócz prowadzenia zdrowego stylu życia – stosowanie masaży i innych zabiegów poprawiających ukrwienie i odżywienie tkanek. Skuteczne są także zabiegi rozbijające tkankę tłuszczową czy stymulujące lipolizę, czyli rozkład tłuszczy” mówi dr Zuzanna Rahali z Kliniki La Perla
 
Gdy zwykły domowy masaż (do którego wystarczy zwykła oliwka) nie wystarcza, warto poddać się masażowi próżniowemu przeprowadzanemu za pomocą urządzenia ICOONE, bądź masażom opartym na technologii LPG (LPG Endermologie i LPG Integral) wykorzystującym dwie mechanicznie sterowane rolki, które w zależności od ułożenia mogą stymulować krążenie limfatyczne lub proces rozkładu tłuszczy. Podobnie działa zabieg Smooth Shapes, który dodatkowo wykorzystuje światło biostymulacyjne i przebudowuje kolagen, wygładzając powierzchnię skóry.
 
Skuteczna okazuje się również wszechstronnie odżywiająca tkanki mezoterapia, polegająca na dostarczeniu substancji odżywczych lub leczniczych bezpośrednio do tkanki podskórnej.
 
Widoczne rezultaty przynosi także zdobywająca popularność karboksyterapia, która nie tylko pozwala mechanicznie rozbić złogi tłuszczowe, ale także rozszerzyć naczynia krwionośne, przyspieszyć krążenie i usprawnić proces neowaskularyzacji (tworzenia się nowych naczyń krwionośnych).
crolabPolecanymi zabiegami, które skutecznie rozbijają tkankę tłuszczową są Focus RF, Bella Contour, Liporadiologie i CryoLab.
 
Natomiast zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej, polegającym na przerwaniu łącznotkankowych przegród tworzących właściwy cellulit i tym samym rozpuszczeniu tłuszczy jest zabieg, który jako pierwsza wprowadziła na polskim rynek Klinika La Perla – Cellu Tite.
 
Wielu kobietom borykającym się z cellulitem może się wydawać, że jest to problem nie do pokonania. I choć rzeczywiście współczesna medycyna nie jest w stanie w pełni zapobiec powstawaniu „pomarańczowej skórki”, to naprawdę zna wiele skutecznych sposobów częściowego jej zapobiegania i niemal całkowitej lub nawet całkowitej (miejscowej) redukcji. Jest więc o co walczyć.
 
klinika la perla basic_kontra
 
Dobór skutecznych metod ułatwi Ci strona internetowa naszej kliniki – http://la-perla.pl/ oraz nasi specjaliści, z którymi możesz się umówić na darmowe konsultacje dzwoniąc pod numer 22 353 55 53. Z nami widoczna poprawa jest tylko kwestią czasu!