W jaki sposób można poprawić kształt zębów

Twoje uzębienie nie posiada wyraźnych ubytków lub uszkodzeń i mimo tego nadal pragniesz poprawić ich wygląd?  Pomyśl o licówkach! To doskonały sposób na piękniejszy uśmiech.

Licówki pozwolą Ci cieszyć się równymi i bielszymi zębami bez potrzeby wieloletniego męczenia się z aparatem stałym. Wszystko oczywiście zależy od stanu w jakim aktualnie znajduje się Twój zgryz. Postęp technologiczny pozwala jednak na dopasowanie się do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Sprostanie ich oczekiwaniom, nie jest zadaniem łatwym – ale możliwym!

Dla kogo przeznaczone są licówki?

Przeznaczone są dla każdego kto pragnie uzyskać odpowiedni kształt, długość oraz kolor swoich zębów. Za pomocą licówek można również odbudować niektóre brakujące fragmenty. Należy pamiętać iż, nie jest to zabieg leczniczy, lecz typowo „kosmetyczny”.

Licówki to bardzo cienkie płytki utwardzanej, nie powodującej alergii porcelany, która mocowana jest za pomocą specjalnego kleju na licowej stronie zęba (wargowej). Najczęściej w tym celu wymagane jest oszlifowanie zęba, aczkolwiek w niektórych przypadkach wystarczy jedynie jego delikatne polerowanie.

Czy istnieją jakieś przeciwskazania?

Jako, iż założenie licówek ma na celu poprawę estetyki uzębienia a nie jej stanu ogólnego, przed przystąpieniem do zabiegu należy bezwzględnie wyleczyć wszystkie zęby. Do przeciwskazań należą: zbyt mała ilość szkliwa, silne przebarwienia, choroby dziąseł i przyzębia, liczne plomby oraz bruksizm.

Jakie licówki wybrać?

Wyborem oraz odpowiednim dopasowaniem licówek zajmuje się stomatolog. Podczas wizyty wstępnej oceni on stan naszego uzębienia, wysłucha naszych sugestii i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. W gabinetach dentystycznych stosuje się następujące rodzaje licówek:

– akrylowe: utrzymują się bardzo krótko bo tylko ok.2 lat, są najtańsze i z tego powodu najgrubsze i najcięższe co nie wygląda zbyt estetycznie

– kompozytowe: odporne na urazy mechaniczne jednak jednolita barwa sprawia, że ząb sprawia bardzo sztuczne wrażenie

– ceramiczne: naturalnie wyglądające, dużo trwalsze niż kompozytowe oraz dużo od nich droższe

– porcelanowe: najpopularniejsze, bardzo trwałe i naturalnie wyglądające, nie ulegają przebarwieniom i urazom mechanicznym

Jeśli posiadasz kompleksy na punkcie wyglądu swoich zębów, zastanów się nad tą metodą poprawy ich wyglądu. Jest ona dużo mniej bolesna niż zakładanie koron oraz dużo tańsza, co jest niewątpliwym atutem w dzisiejszych czasach.

Natalia Herzog