Zabiegi Medycyny Estetycznej

Medycyna estetyczna bez tajemnic

Zastanawiasz się, czy AZS stanowi przeciwwskazanie do depilacji laserowej? Na to i inne pytania odpowiadają eksperci SkinClinic, ich porady są poparte wiedzą i doświadczeniem.

 

Chciałabym pozbyć się żylaków, myślałam nawet o skleroterapii.  Jak wygląda procedura postępowania po zabiegu? Czy będę musiała nosić specjalną bieliznę uciskową?

Dr  Dorota Szostek, lekarz medycyny estetycznej, ekspert SkinClinic: Godzinę po zabiegu pacjent powinien udać się na godzinny spacer zdecydowanym krokiem.  Nie powinien być unieruchomiony czyli długa jazda samochodem, pociągiem czy lot samolotem jest zabroniony. Jeśli  musi udać się w podróż następnego dnia po zabiegu powinien uprzedzić lekarza wykonującego zabieg ponieważ otrzyma leki przeciwzakrzepowe. Oczywiście po zabiegu należy  nosić rajstopy uciskowe przez okres około 2 tygodni, ale można je nosić cały czas. Osoba która ma żylaki to ma generalnie tendencje  do ich powstawania czyli powinna nosić takie rajstopy profilaktycznie na stałe.

Na początku roku postanowiłam, że zrzucę zbędne kilogramy. Dzięki zmianie diety i ćwiczeniom na siłowni jestem lżejsza od 15 kg. Niestety,  skóra na ramionach stała się obwisła i wygląda fatalnie. W jaki sposób mogę ją ujędrnić?

Dr  Dorota Szostek, lekarz medycyny estetycznej, ekspert SkinClinic: Jest kilka sposobów na ujędrnienie obwisłej skóry. Na początku należałoby się poddać serii zabiegów Maximus z serią masaży Icoone wykonywanych przez kosmetologa. Jest  to mechanizm fali radiowej, która podgrzewa, obkurcza i skraca stare włókna kolagenowe dając bodziec do odnowy i powstawania nowych włókien. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Bardziej radykalnym i mocniejszym zabiegiem jest zabieg thermage, którego technologia również opiera się na fali radiowej,  działa podobnie jak Maximus, ale dociera nieco głebiej i wystarczy jeden zabieg by efekt utrzymywał się do 2 lat. Zabieg thermage stosuje się przy dośc dużej wiotkości skóry. Niestety efekt nie jest natychmiastowy tak jak w przypadku zabiegu Maxiumus – należy poczekać na niego 6 miesięcy. Inną alternatywa na pojędrnienie mogą być nici PDO, bądź mezoterapię z użyciem specjalnego preparatu ujędrniającego.

Medycyna estetyczna bez tajemnic

U mojego 12-letniego syna zdiagnozowano bruksizm. Słyszałam, że tę przypadłość leczy się botoksem. Czy można stosować go u nastolatków?

Dr  Dorota Szostek, lekarz medycyny estetycznej, ekspert SkinClinic: U tak młodej osoby na początek proponowałabym terapię ortodontyczną, jeśli nie pomoże można zastosować później fizjoterapię łącznie z szynami relaksacyjnymi a w ostateczności,/ jeżeli są bóle/ to można rozważyć terapię toksyną botulinową.

Dr Dorota Szostek – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu Zadbajosiebie.pl

Kiedyś  byłam zadowolona z kształtu swoich ust, ale z wiekiem ich kontur stał się niewyraźny. Zastanawiałam się nad makijażem permanentnym, ale boję się, że pigment może mnie uczulić. Czy istnieje możliwość wykonania próby alergicznej przed zabiegiem?

Paulina Ignasik,  stylistka rzęs, specjalista makijażu permanentnego, ekspert SkinClinic: Oczywiście, wykonanie testu alergicznego jest możliwe przed zabiegiem, ale należy odczekać 48 godzin by sprawdzić reakcję alergiczną na tusz. Czekamy 48 godzin, jeżeli nic się nie dzieje, nie ma zaczerwienienia , odczynu, żadnych wyprysków, wówczas możemy zrobić zabieg. Taką próbę możemy zrobić za uchem w postaci kropki, należy jednak pamiętać, ze ta kropka może zostać nawet do 7 lat.

Czy cierpiąc na atopowe zapalenie skóry, mogę poddać się depilacji laserowej?

Joanna Poździk pielęgniarka, ekspert SkinClinic: Przy łuszczycy czynnej nie można, natomiast skóra atopowa nie jest przeciwwskazaniem.

 Pielęgniarka Joanna Poździk – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu Zadbajosiebie.pl

Moja lewa pierś znacząco różni się od prawej. Czy podczas zabiegu powiększania biustu własną tkanką tłuszczową lekarz jest w stanie zniwelować tę dysproporcję?

Dr Jakub Brągoszewski, chirurg, ekspert SkinClinic: W przypadku gdy występuje asymetria piersi można podać tłuszcz tylko do jednej piersi lub można podać do dwóch w odpowiednich proporcjach w zależności od potrzeb. Czasem jest potrzebny drugi zabieg aby dodatkowo wyrównać – dr Jakub Brągoszewski – chirurg

Dr Jakub Brągoszewski –  zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu Zadbajosiebie.pl

Czy wiązka światła, którą lekarz wykorzystuje przy usuwaniu blizn, różni się długością od tej stosowanej przy likwidowaniu pajączków?

Dr  n. med. Dorota Kwiatkowska, specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, ekspert SkinClinic: Nie można porównywać wiązki światła, ponieważ przy tych zabiegach stosowane są dwie różne technologie. To nie jest ten sam laser. Na blizny stosujemy to laser frakcyjny, a likwidacją pajączków zajmuje się laser IPL  albo laser Nd-Yag – neodymowo-yagowy.

Medycyna estetyczna bez tajemnic

Moje włosy nigdy nie grzeszyły gęstością, ale od pewnego czasu widać wyraźne prześwity. Ostatnio przeczytałam w kolorowej prasie informację, że niektóre gwiazdy stymulują włosy do wzrostu, poddając się mezoterapii. Czy ten zabieg rzeczywiście może przyczynić się do zagęszczenia fryzury? Jak często należy go powtarzać, aby uzyskać pożądany efekt?

Dr  n. med. Dorota Kwiatkowska, specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, ekspert SkinClinic: Na początku powinno się ustalić przyczynę problemu bo jeżeli są to przyczyny organiczne to staramy się je leczyć, i to na pewno będzie najskuteczniejsza metoda, a później można ewentualnie zastosować mezoterapię, która działa objawowo stymulując mieszki włosowe do wzrostu, odżywia cebulki włosowe, poprawia ukrwienie, wzmacnia włosy. Cykliczność zastosowań mezoterapii jest bardzo indywidualna i ciężko jest z góry określić ile zabiegów należy wykonać by zniwelować problem. Serii może być nawet do 10.

Dr n. med. Dorota Kwiatkowska – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu Zadbajosiebie.pl

SkinClinic Med&Beauty

Warszawa Centrum, ul. Stawki 4B, tel.  22 424 46 46,
Warszawa Mokotów, ul. Żaryna 7, tel.  22 407 27 72
www.skinclinic.pl

Komentarze (6)

Edyta Marecka

9 lat temu

Od kilku lat mam problem związany z dokuczliwymi żylakami, do tej pory stosowałam tylko żele maści, ale podczas ostatniej wizyty lekarz zaproponował mi operację laserową. Muszę dowiedzieć się wcześniej czegoś na ten temat, zanim się zdecyduję.

Izabela Romaniecka

9 lat temu

Bardzo zainteresował mnie ten artykuł, ogólnie tematyka wykorzystanie laseroterapii w medycynie jest bardzo interesująca. Wszystkie publikacje które ukazują się na ten temat stopniowo zachęcają mnie do takiego zabiegu

Zostaw komentarz