Uwolnij się od stresu w SPA
engin akyurt z Unsplash

Wiadomo, każdy potrzebuje chwili relaksu i wytchnienia. Aby rozwiązać swój problem ze stresem, wybierz się do spa! Sprawdź, jak pomogą ci specjaliści.

Stres twój wróg – czy przyjaciel? Stres to pojęcie bardzo rozległe. Nasz organizm tak reaguje na przeszkody, przeciążenie, nowe, nieznane sytuacje życiowe czy silne przeżycia. Jest także mobilizacją dla naszego organizmu, aby radzić sobie w określonych sytuacjach.

Plusy i minusy stresu

Stres może mieć aspekt pozytywny. Może mobilizować, zwiększać energię, a także pomóc w pokonywaniu przeszkód. Natomiast długotrwały może mieć przeciwne skutki. Może spowodować apatię, senność, niezdolność fizyczną czy też wewnętrzny niepokój.

Pojęciem stresu określa się wszystkie bodźce, które zmieniają stopień gotowości człowieka do działania. Stres może być wywołany różnymi czynnikami.

 

Każdy zasługuje na relaks

W dzisiejszych „zabieganych” czasach ogromną potrzebą jest relaks. Uważa się, że większość schorzeń wywodzi się właśnie z ciągłego stresu.

Przeżycia stresowe są traktowane przez naukę jako przyczynę do powstawania chorób psychosomatycznych, do których zaliczamy choroby układu krążenia, przewodu pokarmowego, depresje, nowotwory i zaburzenia psychiczne.

Niestety, nie da się żyć bez stresu. Efekt? Stworzono takie miejsca, jak spa, by móc uwolnić się od stresu. Z myślą o przepracowanym społeczeństwie powstały różne relaksujące zabiegi, masaże czy zabiegi kosmetyczne, odprężające ciało.