pierwszy raz w spa
alan caishan z Unsplash

Ośrodki SPA to miejsca wypoczynku, głębokiej relaksacji, wyciszenia i uspokojenia. Każdy pobyt, zwłaszcza ten dłuższy, powinien być dobrze przygotowany i zaplanowany, aby w jego trakcie nie myśleć o rzeczach, których zapomniałyśmy ze sobą zabrać.

Obowiązkowo w walizce

Koniecznie musi się w niej znaleźć wygodne ubranie sportowe oraz odpowiednie obuwie, które będzie potrzebne przy wielu zabiegach. Dobrze jest mieć ze sobą kostium kąpielowy (a także opcjonalnie czepek i okulary pływackie), zwłaszcza jeśli zamierzamy korzystać z basenu i jacuzzi. Niektóre ośrodki są położone przy plaży – można wówczas zabrać kostium dwuczęściowy do opalania. Naturalnie w walizce powinny się znaleźć kosmetyki i przybory do higieny osobistej, takie jak szczoteczka do zębów. Warto pamiętać też o własnych klapkach pod prysznic oraz szlafroku. Dobrze pomyśleć o ubraniu codziennym gdy mamy zamiar korzystać z hotelowej restauracji np. w porze kolacji. Byłoby wielkim nietaktem udać się tam w szlafroku!

Odrobina luksusu

Dobre, czterogwiazdkowe hotele SPA oferują swoim klientkom niektóre rzeczy na wyposażeniu. Jest to przede wszystkim jednorazowa bielizna do użycia przy każdym zabiegu oraz szlafrok i klapki. W każdym pokoju powinny być także ręczniki, jednorazowe szampony, mydełka i żele a także suszarka. Teoretycznie nie trzeba zabierać tych rzeczy, chyba, że ktoś woli używać własnych. Aby upewnić się co jest na wyposażeniu hotelu, a co lepiej wziąć ze sobą, najlepiej dopytać już podczas rezerwacji terminu albo zadzwonić do recepcji przed wyjazdem i upewnić się.

O czym pamiętać?

Naturalnie o podstawowych zasadach dobrego wychowania. Jak już wspomniałam, ośrodki SPA służą odnowie, wyciszeniu i relaksacji. Niemile widziane jest wszelkiego rodzaju głośne zachowanie, które mogłoby przeszkadzać innym, a także korzystanie z telefonów komórkowych, laptopów i innych urządzeń elektronicznych. Niekoniecznie też powinnyśmy zagadywać napotkane, obce osoby. Wszyscy szukają w SPA chwili wytchnienia od pędzącego świata i skupienia na sobie. Powinnyśmy to uszanować i również oddać się własnemu odpoczynkowi.

Trzeba też pamiętać, by nie zabierać ze sobą biżuterii i drogocennych przedmiotów. Mimo iż w hotelach są zamykane szafki, właściciele nie biorą odpowiedzialności za ewentualne zniszczenia lub kradzieże. A już przyjście na masaż w pierścionkach i łańcuszkach – to wielkie faux pas!

Wystarczy pamiętać o tych kilku podstawowych zasadach i dobrze spakować walizkę, a każdy pobyt w ośrodku SPA będzie prawdziwą przyjemnością. Nie martwiąc się o swój bagaż będziemy mogły oddać się już tylko relaksacji.