SPA to synonim odpoczynku, relaksu, ciszy i luksusu. To miejsce, do którego zapewne chciałaby pojechać każda kobieta. Gdzie jechać, aby spędzić czas w „oazie piękna” z najwyższej półki? Czy warto zainwestować więcej pieniędzy w wymarzony wyjazd czy może wystarczająco zadowalająca jest najniższa półka?
 

Sekret życia tkwi w poszukiwaniu piękna – Oscar Wilde

W filozofii SPA&wellnes dążymy do piękna. Nie tylko tego zewnętrznego. Liczy się piękno, które mamy w sobie, a także nasz spokój, szczęście, odprężenie, pozytywne podejście do życia oraz harmonia ducha i ciała.
 

wSPAniały wypoczynek

Skrót „SPA” pochodzi z łaciny i oznacza „Sanus Per Aquam”, czyli „Zdrowie przez Wodę„. Filozofia SPA opiera się na założeniu, że woda jest tym dla ciała, czym marzenia dla duszy – może ukoić lub pobudzić do aktywności, może relaksować lub stymulować do działania. Woda jest dobra na wszystko. SPA to spokój ciała i ducha – odpowiednie zabiegi pomagają zrelaksować zarówno zmęczone ciało, jak i ukoić zmysły.
 

Fenomen SPA w Polsce i na świecie

Ośrodki, czy hotele SPA, w krótkim czasie zyskały ogromna popularność na całym świecie. Wypad do SPA to rewelacyjny sposób na spędzenie weekendu, lub dłuższego urlopu, aby naładować się pozytywnie, zrelaksować i odprężyć ciało i umysł. Ta ogromna chęć wielu kobiet znalezienia się w „oazie piękna”, sprawiła, że ośrodki SPA zaczęły wyrastać, jak grzyby po deszczu. W większości ceniących się hotelach znajdziemy specjalną strefę SPA&Wellnsess. Powstają także wielkie, ekskluzywne kompleksy specjalizujące się w gwarancji relaksu na najwyższym poziomie.
 
W strefie spa & wellness z prawdziwego zdarzenia muszą znaleźć się podstawowe elementy, które gwarantują błogi relaks, odpoczynek dla duszy, a przyjemność dla ciała. Ośrodki SPA oferują wiele rodzajów zabiegów, które w doskonały sposób pielęgnują ciało, powodując wrażenie całościowej regeneracji. Pobyt w takim miejscu to niezapomniane chwile, najczęściej w pięknym otoczeniu natury, gdzie każdy dzień, dzięki kilkugodzinnym masażom, kąpielom, maseczkom, pobytom w saunach i innego rodzaju relaksującym terapiom sprawia, że przeżywa się prawdziwy rozkwit.
 
Oczywiście, tak jak hotele mają różną rangę, tak i ośrodki SPA różnią się od siebie standardem usług, czy wystrojem, który w takich miejscach jest bardzo istotny. Możesz wybrać się do przeciętnego SPA, lub do ekskluzywnego miejsca, gdzie poczujesz się wyjątkowo. Oczywiście, podstawowym kryterium wyboru jest cena.

Sztuka wschodu

Wyspa Bali uznawana jest za azjatycka stolicę SPA, dlatego wschodnie klimaty bardzo często są widoczne w wystroju wnętrz SPA. Wszechobecna natura, „kolory ziemi”, zielona roślinność, meble ułożone według zasad feng szui. Do tego aromatyczne zapachy, kojąca, odprężająca muzyka, blask świec, wysublimowane dodatki. To atmosfera sprawia, że poczucie błogiego relaksu i luksusu poprawia nasz nastrój, a my z chęcią jeździmy i wracamy do ulubionego SPA.
 
Drogie Panie, czekamy na Wasze relacje z pobytu w SPA w Polsce i zagranicą!