O usta trzeba dbać. Rzecz to oczywista, nie pozostawiająca miejsca na dyskusję. Jednak nie zawsze można zrobić tyle dobrego, by wyglądały one tak jak tego pragniemy. Dlatego właśnie decydujemy się na zabieg chirurgiczny, mający poprawić ich kształt, kontury. Jak wygląda taki zabieg?
Tradycyjnie już, mówiąc o zabiegu chirurgicznym, zachęcamy najpierw do zapoznania się z kwalifikacjami lekarza, który będzie odpowiadał za „poprawkę” naszego wyglądu. Następnie należy umówić się z takim specjalistą na spotkanie, wypytać o wszelkie szczegóły i niczego przed nim nie zatajać. Podkreślamy już po raz kolejny – nie możemy się niczego w takim momencie wstydzić. Wszystko co może wydać Wam się niezrozumiałe lub ważne w tej sytuacji, trzeba przedyskutować z lekarzem. W końcu nie robicie sobie manicure a poddajecie się zabiegowi chirurgicznemu.
Zabiegom z chirurgii estetycznej poddajemy się z różnych powodów. W wypadku ust chodzi zazwyczaj o chęć poprawy wyglądu, a więc korektę kształtu, powiększenie, „zmiana” kontur. Daje to nie tylko lepsze samopoczucie, ale również sprawia, że kobieta po takiej operacji wygląda młodziej, stwarza pozory pewniejszej siebie.
Dlaczego poprawiamy usta?
Usta można „korygować” z różnego powodu. Oto kilka najważniejszych z nich:
-
Brak dolnej lub górnej wargi – wielu osobom problem może wydawać się kuriozalny, ale nie ma tu powodu do żartów. Problem ten jest zazwyczaj przekazywany genetycznie, z pokolenia na pokolenie i nie można sobie poradzić z nim w żaden inny sposób. Na czym polega taka operacja? Na wypełnieniu dolnej lub górnej wargi odpowiednim preparatem. Proste, nieprawda?
-
Za duże usta – wiele kobiet marzy by wypełnić swoje usta implantem, gdyż ich są za małe. Zdarzają się jednak panie, które wręcz przeciwnie, problemu mają aż nadmiar. Wówczas chirurg plastyczny usuwa nadmiar tkanki skórnej, wykonując nacięcia w odpowiednim miejscu i zakładając szwy wewnątrz, tak by były niewidoczne dla otoczenia.
-
Cienkie usta – operacja, która popularnie nazywana jest powiększaniem ust. Stosuje się metody podobne do tych, używanych przy braku wargi. W usta wstrzykuje się odpowiedni wypełniacz, który sprawia iż wargi są bardziej wydatne.