implanty Astra

Niestety, zęby nie są wieczne. Zniszczone przez próchnicę czy podczas urazów wymagają wymiany na implanty. Za ich sprawą możemy spożywać posiłki i cieszyć się pełnym uśmiechem.

Proteza?

Popularnym sposobem na zastępstwo naszego zęba jest wstawienie protezy zębowej w postaci m.in. mostu protetycznego. Gwarantuje on komfort użytkowania oraz naturalny wygląd. Niestety, rozwiązanie to ma wielu przeciwników. Montaż protezy wymaga bowiem zeszlifowania zębów filarowych na których to opierać ma się nasz most, a całość wymaga wymiany średnio co 5-7 lat.

Implant Astra

Najlepszym rozwiązaniem jakie oferuje nam współczesna medycyna jest montaż implantu, a więc wszczepu z odpowiednikiem naturalnego korzenia. Implanty Astra zostały zaprojektowane tak aby funkcjonować i wyglądać tak samo jak naturalny ząb.

Implant to niewielki tytanowy bolec kształtem przypominający śrubę. Wykonanie go akurat z tytanu nie jest przypadkowe. Minerał ten, dość powszechnie spotykany w przyrodzie jest lekki, miękki lecz zarazem bardzo wytrzymały. Najważniejszą jednak cechą czyniąca go idealnym jest odporność na korozje .

Implant dodatkowo pokryty jest specjalną powłoką umożliwiającą szybki zrost z kością szczęki. To za sprawą tej powłoki udaje się uniknąć postępującego zaniku kości, a co za tym idzie zmian estetycznych twarzy. Wewnątrz implanty znajduje się gwint do którego mocuje tzw. łącznik protetyczny na którym wykonana jest korona. Taki właśnie zestaw składający się z implantu, łącznika i korony stanowi funkcjonalną całość mająca nam zastąpić nasz naturalny ząb.

Czemu implant Astra?

Implanty wyglądają niesamowicie estetycznie i są bardzo funkcjonalne. Ponadto, aby przekonać się o komforcie ich noszenia, nie ma potrzeby szlifowania zębów podczas zabiegu. Nie powodują zniekształcenia twarzy, zmiany jej rysów. Dodatkowym plusem może być to, że nie wymagają używania na co dzień kleju czy innych – można właściwie zapomnieć, że się je ma.

Implanty wyglądają ładnie i przede wszystkim naturalnie. Są bardzo wygodne, nie powodują odczucia dyskomfortu, jak np. klasyczna proteza. Są trwałe i stabilne, dzięki czemu nie ma obawy o to, że szybko się zniszczą czy zużyją.

Aleksandra Wiktor