Moda

Total white look, czyli idealna stylizacja na wiosnę

total white look

Tamara Bellis z Unsplash

Total white look to mocny trend lansowany przez wielkie domy mody, który zawitał także do sieciówek. O ile przywykliśmy do outfitów, w których wszystkie elementy są utrzymane w czerni, o tyle z bielą często mamy lekki problem. Boimy się tego, że łatwo ulegnie pobrudzeniu, pogrubi naszą sylwetkę bądź podkreśli jej niedoskonałości. Tymczasem styliści podkreślają, że czerń wcale nie wyszczupla, lecz odrysowuje naszą sylwetkę, podkreślając nasze mankamenty. Biel ze względu na właściwości rozświetlające jest dla nas dużo bardziej łaskawa. Total white look to idealna stylizacja na wiosnę. Jak ją stworzyć?

Spis treści:

  1. Total white look rozświetla twarz
  2. Białe stylizacje idealne na wiosnę
  3. Biały outfit, czyli rozwiązanie idealne na wiosnę
  4. Total white look, czyli apoteoza kobiecości
  5. Eleganckie stylizacje do biura
  6. Białe stylizacje – jak je prać?
  7. Białe ubrania a prześwitywanie
  8. Biały outfit – czy można wprowadzić inne kolory?

Total white look rozświetla twarz

Bardzo często wkładamy sporo wysiłku i środków finansowych w młody wygląd. Tymczasem zawsze można odjąć sobie parę lat, sięgając po białe ubrania. Nic tak nie rozświetla twarzy jak total white look. Ten pełni rolę blendy, która odbija światło i tym samym optycznie zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych, pozornie je wypełniając. Jeśli chcesz się odmłodzić, zamień czerń na biel.

Białe stylizacje idealne na wiosnę

Biel to kolor neutralny, który teoretycznie pasuje każdemu. W praktyce klucz do sukcesu stanowi dobór odpowiedniego odcienia. Panie o harmonijnym typie urody, do których zaliczamy lato i jesień, lepiej wyglądają w złamanej bieli i śmietance. Natomiast kontrastowe typy urody, czyli wiosna i zima, powinny postawić na czystą biel. W tym przypadku warto podkreślić, iż ta wpadająca w niebieskie tony najlepiej sprawdzi się u chłodnej zimy. Wiosna powinna jej raczej unikać.

Biały outfit, czyli rozwiązanie idealne na wiosnę

Biały outfit kojarzy się z wiosną, kiedy to przyroda budzi się do życia, a dni stają się coraz dłuższe. Zimą często też unikamy tego koloru. Jedne z nas uważają go za mało praktyczny, bo łatwo może ulec pobrudzeniu czy roztapiającym się śniegu. Drugie natomiast uważają, że jest to kolor zarezerwowany na cieplejsze dni w roku.

Total white look, czyli apoteoza kobiecości

Biel to kolor, który wzbudza skojarzenia z delikatnością i zwiewnością. Można by rzec, że idealnie opisuje kobiecą naturę. Nic dziwnego, że panie chętnie go wybierają. Na dodatek biel zmiękcza rysy twarzy i łagodzi zbyt mocno wystający nos czy kości policzkowe.

Biały outfit

gbarkz z Unsplash

Eleganckie stylizacje do biura

Biały outfit stanowi idealne rozwiązanie do biura. Wyjątek stanowią sytuacje, kiedy nasza firma odgórnie narzuca nam kolor ubioru. Jeśli jednak pozostawia nam wolną rękę, to biel idealnie pasuje do biurowych outfitów. Ten kolor ma w sobie elegancję, ale też ponadczasowość. Można go dowolnie zestawić. Stanowi bazę pod żywsze odcienie. W niektórych firmach można do białej koszuli założyć czerwoną marynarkę i krwiste cygaretki. W innych natomiast obowiązuje pewna powściągliwość i subtelność. W tym drugim przypadku total white look sprawdzi się doskonale, ponieważ jest harmonijny i spokojny.

Białe stylizacje – jak je prać?

Niewątpliwie białe stylizacje szybciej się brudzą i wymagają częstszego prania. Z drugiej strony każdego dnia pocimy się, przez co każde ubranie powinno być regularnie czyszczone i odświeżane. Niemniej plamy na białej koszuli trudniej usunąć bez pozostawienia śladu. Na szczęście na rynku mamy świetne środki odplamiające, które wystarczy rozpuścić w wodzie, a następnie namoczyć w nich ubranie. Niech drobne niedogodności nie ograniczają nas pod kątem zabawy z modą.

Białe ubrania a prześwitywanie

Białe ubranie to często coś, czego unikamy. Niektóre kobiety nawet latem wybierają czarne sukienki, w których ciało się przegrzewa, zamiast sięgnąć po jasne odbijające promienie słoneczne. Dlaczego tak postępujemy? Niewątpliwie prześwitywanie białych ubrań stanowi spory problem. Niemniej w sklepach można znaleźć też odzież lepszej jakości, która została uszyta z grubszej bawełny, wiskozy czy lnu. Wówczas nie prześwituje ona lub prześwituje zdecydowanie mniej. Poza tym białe ubranie wymaga od nas doboru cielistej bielizny, najlepiej postawić na tę bezszwową, wolną od dodatkowych zdobień np. w postaci koronki.

Biały outfit – czy można wprowadzić inne kolory?

Czasem biały outfit znajduje się poza naszym zasięgiem. Nie posiadamy bowiem stosownej torebki, kurtki czy butów. Pamiętajmy jednak, że białe stylizacje można łączyć z jasnymi beżami, śmietanką, pastelami czy jasnym odcieniem szarości, uzyskując spójny efekt. Wszystkie te kolory są bowiem pokrewne i cudownie rozświetlają naszą twarz. Idealnie pasują też na wiosnę, gdy chcemy przemycić do swojego codziennego życiu nieco więcej optymizmu.

Dodaj komentarz