Moda

Jak znaleźć wymarzone ubranie?

Jak znaleźć wymarzone ubranie

Zdjęcie autorstwa Ivan Samkov z Pexels

Zapewne zauważyłaś, że choć półki w sklepach uginają się pod ciężarem ubrań i dodatków, to bardzo często nie potrafisz znaleźć tego, czego szukasz. Sieciówki oferują zazwyczaj odzież, która wpisuje się w najgorętsze trendy danego sezonu. Te nie zawsze pokrywają się z naszymi zainteresowaniami. W naszym artykule podpowiadamy, jak znaleźć wymarzone ubranie.

Spis treści:

  1. Jak znaleźć wymarzone ubranie? Szukając w sklepach stacjonarnych i internetowych
  2. Lumpeksy źródłem modowych perełek
  3. Ubrania z drugiej ręki – czy można pośród nich znaleźć wymarzone kroje?
  4. Ubrania szyte na miarę
  5. Przerabianie ubrań u krawcowej

Jak znaleźć wymarzone ubranie? Szukając w sklepach stacjonarnych i internetowych

Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć wymarzone ubranie, musisz uzbroić się w cierpliwość. Rzadko się zdarza, że wchodzimy do galerii handlowej i wychodzimy z niej z rzeczą, która w pełni spełnia nasze oczekiwania. Zazwyczaj albo nigdzie nie ma tego, czego aktualnie szukamy, np. dopasowanej bluzy na zamek, bo modne są takie z kapturem i bez suwaka o kroju oversize, albo dana rzecz źle na nas leży. Nie powinnyśmy się jednak zrażać i rezygnować z dalszych poszukiwań. Nie należy też zadowolać się ubraniem, które nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Chyba że znajdujemy się w sytuacji podbramkowej. Jest zimno, a my nie mamy żadnych botków czy kozaków, ponieważ wszystkie zepsuły się nam w poprzednim sezonie. Aby dłużej nie marznąć, można pójść na kompromis.  Jeśli jednak zastanawiasz się, jak znaleźć wymarzone ubranie, które nie należy do rzeczy pierwszej potrzeby, warto dać sobie nieco więcej czasu. Odwiedzaj regularnie galerie handlowe, przeglądaj sklepy internetowe oraz wpisy na Instagramie. Może na czyimś profilu zobaczysz wymarzony sweter i będziesz mogła zapytać, gdzie dana osoba go kupiła.

Lumpeksy źródłem modowych perełek

Lumpeksy stanowią niewyczerpane źródło modowych perełek. Bardzo często można w nich znaleźć to, czego na próżno szukać w sieciówkach. Te ostatnie bowiem promują dane trendy obowiązujące w konkretnym sezonie. W lumpeksie znajdziesz ubrania z różnych okresów, które różnią się stylem. W rezultacie dużo łatwiej można w nich kupić dopasowaną bluzę na zamek. Dziś na szczęście zakupy w second handzie nie stanowią powodu do wstydu. Sklepy z używaną odzieżą odwiedzają nawet popularne aktorki i vlogerki modowe.

Ubrania z drugiej ręki – czy można pośród nich znaleźć wymarzone kroje?

Nie tylko lumpeksy stanowią źródło modowych perełek. Te można znaleźć także na serwisach aukcyjnych. Zaletą tych ostatnich jest filtrowanie. Jeśli wiesz, jak ustawić poszczególne zmienne, system sam wskaże ci ubrania zbliżone do twoich oczekiwań.  Ubrania z drugiej ręki często są w bardzo dobrym stanie i można je nabyć za ułamek pierwotnej ceny. Na dodatek chronimy w ten sposób naszą planetę, redukując ilość odpadów i tworząc obieg zamknięty.

Ubrania szyte na miarę

Jak znaleźć wymarzone ubranie? A może wcale nie należy go szukać, lecz skierować swoje kroki do dobrej krawcowej, która uszyje nam sukienkę skrojoną na miarę naszych potrzeb? To dobre rozwiązanie, gdy naprawdę nam na czymś zależy, a nie umiemy tego nigdzie znaleźć. Zaletą tego rozwiązania jest to, iż dana sukienka czy spódnica zostanie uszyta z uwzględnieniem naszych indywidualnych proporcji. W rezultacie powinna leżeć bez zarzutu.

Przerabianie ubrań u krawcowej

Sieciówki i lumpeksy często oferują ubrania zbliżone do naszych oczekiwań. Zasadniczo chętnie byśmy je nosiły, gdyby były nieco mniejsze, taliowane etc. Niektóre rzeczy można zmienić, korzystając z poprawek krawieckich. Zawsze jednak należy kalkulować, czy to rozwiązanie nam się opłaca. O ile, kupując rzecz w lumpeksie, zazwyczaj płacimy niewiele, o tyle ubrania z sieciówek należą do stosunkowo drogich. Ich dalsze przerabianie może generować tak duże koszty, że dużo lepiej jest uszyć daną rzecz na wymiar.

Dodaj komentarz