Niektóre blizny potrądzikowe i przebarwienia są trudne do usunięcia. Zmiany skórne stanowią źródło kompleksów.  Na szczęścia można je zlikwidować, stosując peeling TCA.

Formuła TCA Chelated Lotion opiera się na kwasie trójchlorooctowym (pochodna kwasu octowego) w postaci maski chelatowej. Zabieg polega na wywołaniu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Brzmi groźnie, ale wykonany pod okiem lekarza jest całkowicie bezpieczny, a efekty przekraczają najśmielsze oczekiwania.

Kwas trójchlorooctowy – działanie

W peelingach wykorzystuje się różne stężenie kwasu trójchlorooctowego. Koncentrację tego związku dobiera się w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Zastosowanie odpowiedniego stężenia kwasu skutkuje złuszczeniem starego naskórka. Ten rewolucyjny zabieg pozwala pozbyć się zmarszczek i wyrównać koloryt cery.

Przebieg i efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra zmienia kolor, początkowo staje się bledsza, później czerwienieje. Jej złuszczanie rozpoczyna się 3. dnia po wykonaniu peelingu chemicznego i zazwyczaj trwa 4-5 dni. Pod żadnym pozorem nie można zdrapywać martwego naskórka. W przeciwnym wypadku można doprowadzić do powstania nieestetycznych blizn. Bezpośrednio po zabiegu skórę należy pielęgnować kosmetykami łagodzącymi podrażnienia. Tuż po przeprowadzeniu peelingu chemicznego nie wolno nakładać makijażu.

Sposób i tempo łuszczenia jest kwestią indywidualną. Czasem ten proces jest mocno widoczny , co przekłada się na dyskomfort pacjenta. U niektórych osób łuszczenie przebiega stosunkowo subtelnie. Za sprawą peelingu kwasem TCA matowa, pozbawiona blasku skóra, staje się promienna i nabiera młodzieńczego wyglądu.

Przeciwwskazania

Z zabiegu nie mogą korzystać osoby, które borykają się ze stanami zapalnymi skóry, melasmą, głębokimi bliznami czy opryszczką. Jednocześnie peelingu nie wykonuje się u ciężarnych.

Aleksandra Wiktor