Zbyt duża ilość tłuszczu i skóry na ramionach to problem, który często ciężko zwalczyć zwykłymi ćwiczeniami. Nie zawsze możemy ukrywać niedoskonałości pod ubiorem.

Wodna liposukcja – wskazania

W przypadku młodych osób grube ramiona mogą stanowić poważny problem. Niestety, problem zaostrza się wraz z wiekiem. W miarę upływu czasu skóra traci jędrność i na ramionach pojawiają się nieestetyczne fałdy, toteż warto zapoznać się z wodną liposukcją połączoną z plastyką ramion.

Cel zabiegu

Ten zabieg nie tylko modeluje ramiona, ale też pozwala pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Jednocześnie odmładza skórę i nadaje jej promiennego wyglądu.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do tego zabiegu przypomina standardową procedurę przedoperacyjną. Zanim do niego przystąpimy, musimy poddać się odpowiednim badaniom. Tydzień przed planowanym zabiegiem należy odstawić preparaty na bazie salicylanów, które rozrzedzają krew. Podczas wywiadu warto szczerze odpowiadać na pytania lekarza. W przeciwnym wypadku podczas operacji może dojść do groźnych powikłań.

Body-jet – przebieg

Zabieg body-jet polega na wprowadzeniu pod skórę pacjenta kaniuli, za pomocą której wtryskuje się specjalny roztwór wodny. Zawiera on adrenalinę i substancje rozpuszczające komórki tłuszczu.

Zalety zabiegu

Zabieg body-jet opiera się na dwustopniowym procesie znieczulenia, toteż w trakcie operacji lekarz może zdecydować o ilości odessanego tłuszczu. Podczas redukcji tkanki tłuszczowej nie dochodzi do obrzęku ramion.

Body-jet w połączeniu z plastyką ramion

Niestety, zabieg body-jet nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Czasem w celu zwiększenia efektów należy połączyć go z plastyką ramion.

Rekonwalescencja po zabiegu body-jet przebiega podobnie jak w przypadku operacji ramion. Opuszczając klinikę, nie należy nadwerężać ramion.

Wojciech Chorąży