SkinClinic

Niemal każdy marzy o nieskazitelnej cerze i idealnej figurze. Niestety, natura nie dla wszystkich okazała się łaskawa. Specjaliści SkinClinic przybliżają zabiegi, które pozwalają usunąć mankamenty.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia  zabiegu IPL?

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu IPL to przede wszystkim zamykanie naczyń, lekkie przebarwienia, fotoodmładzanie, czyli stymulacja syntezy kolagenu – odpowiada dr nauk medycznych, specjalista dermatolog Dorota Kwiatkowska.

W jaki sposób można skorygować dolinę łez?

W zależności od głębokości, czyli od nasilenia problemu, wykorzystujemy najczęściej kwas hialuronowy Teosial Redensity II, ale można też wykorzystać inne preparaty na bazie kwasu hialuronowego, ale może też być Radiesse, czyli hydroksyapatyt wapniamówi dr nauk medycznych, specjalista dermatolog Dorota Kwiatkowska.

SkinClinic

Czy kwas hialuronowy, stosowany przy wypełnianiu zmarszczek, może uczulać?

Wszystko, co wprowadzamy do skóry, teoretycznie może wywołać reakcję alergiczną, ale ponieważ kwas hialuronowy syntetyczny jest bardzo zbliżony do naszego naturalnego, który mamy w skórze takie reakcje zdarzają niebywale rzadko twierdzi dr nauk medycznych, specjalista dermatolog Dorota Kwiatkowska.

Czy kwas hialuronowy, wstrzykiwany w celu powiększenia ust, może rozłożyć się nierównomiernie?

 Teoretycznie tak, jest to związane przede wszystkim z umiejętnościami osoby wykonującej zabieg, ale także z zastosowaniem się pacjenta do zaleceń pozabiegowych, które powinny być udzielone po zabiegu. Nie można pewnych rzeczy w pierwszych dobach po zabiegu wykonywać. Jeżeli pacjent się stosuje do zaleceń wówczas wystąpienie grudek bywa niezwykle rzadkie, zresztą takie grudki łatwo jest usunąć, można je rozmasować – odpowiada odpowiada dr nauk medycznych, specjalista dermatolog Dorota Kwiatkowska.

Dr n. med. Dorota Kwiatkowska – profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl

W jaki sposób zabieg Thermolifting Zaffiro zmniejsza widoczność zmarszczek?

 Zabieg Zaffiro zmniejsza widoczność zmarszczek poprzez wykorzystanie głębokiej podczerwien, która stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu – mówi kosmetolog Ewa Wareszczuk.

SkinClinic

W jakich zabiegach wykorzystuje się urządzenie CoaxMed?

Ewa Wareszczuk:  CoaxMed czyli fala radiowa monopol arna wykorzystywana jest w zabiegach ujędrniających na twarz i ciało oraz modelujących sylwetkę i redukującej cellulit – twierdzi kosmetolog  Ewa Wareszczuk.

Ewa Wareszczuk profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl

Na czym polega innowacyjność nici First Lift?

Jest to zabieg dający spektakularne efekty przy jednoczesnej bardzo niewielkiej ingerencji. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, technologia First Lift nie wymaga użycia skalpela, jest szybka i bardzo bezpieczna. Nici First Lift wchłaniają się do 8 miesięcy, a efekty zabiegu utrzymują się około 2 lata. Ponadto nici First Lift stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Poprawiają strukturę skóry – staje się ona grubsza, bardziej napięta, jędrna, poprawia się jej koloryt, a pory zwężają się. Można nimi również wygładzić drobne zmarszczki – dr Dorota Szostek lekarz medycyny estetycznej

Dr Dorota Szostek profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl