Rehabilitacja po brachioplastyce

Ekspert z dziedziny medycyny estetycznej, dr Krzysztof Miracki i specjalista ginekologii estetycznej, dr Kamil Zalewski, odpowiadają na nurtujące pytania naszych użytkowników. Zapraszamy do lektury.

Czy laser można wykorzystać w leczeniu chrapania?

Dr Krzysztof Miracki: Tak, laseroterapia jest pierwszą bezinwazyjną metodą leczenia tej przypadłości. Laser Erbowo-Yagowy przyczynia się do znaczącej redukcji chrapania i bezdechów śródsennych. Zabieg przy użyciu lasera Erb-Yag polega na przegrzaniu struktur podniebienia miękkiego, języczka, luków podniebiennych oraz bocznych części nasady języka w celu obkurczenia i stymulacji namnażania włókien kolagenowych w celu poprawy ich sprężystości. Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań, jest w zasadzie bezbolesny, a okres rekonwalescencji po nim ogranicza się do kilku dni.

Czy lipolizę iniekcyjną można przeprowadzić u mężczyzn dotkniętych ginekomastią?

Dr Krzysztof Miracki: Preparat Aqualyx jest idealny do usuwania miejscowych nagromadzeń tłuszczowych. Również u mężczyzn dotkniętych ginekomastią będzie on doskonałą metodą walki z tym problemem. Zabieg lipolizy iniekcyjnej, polega na podaniu za pomocą serii zastrzyków wykonywanych cienką igłą, substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych czyli adypocytów. W ostrzykniętym miejscu dochodzi do kontrolowanego lekkiego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej. Dzięki temu adypocyty pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwiobiegu, a następnie do wątroby gdzie są metabolizowane.

BeautynMeD

Jak działa urządzenie GeneO+?

Dr Krzysztof Miracki: Urządzenie GeneO + powoduje złuszczenie, dotlenienie oraz przyspieszenie wchłaniania składników aktywnych. W zależności od pożądanych efektów oraz potrzeb GeneO+ wykorzystuje dwa żele: NeoRevive – żel zawierający składniki aktywne powodujące odmłodzenie skóry, oraz NeoBright – żel, który rozświetla oraz rozjaśnia cerę. Połączenie kapsułki stworzonej z wodorowęglanu sodu oraz kwasu cytrynowego z odpowiednio dobranym do kondycji skóry preparatem uwalniają mikrogranulki, które powodują złuszczanie warstwy rogowej naskórka oraz usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Właściwie dotleniona i złuszczona skóra jest gotowa aby wchłonąć składniki odżywcze zawarte w zaaplikowanym na twarz preparacie.

Czy osoby, które skarżą się na obrzęk nóg, mogą korzystać z urządzenia Endermologia?

Dr Krzysztof Miracki: Oczywiście, że tak, ponieważ zabieg endermologii świetnie drenuje organizm czyli poprawia cyrkulację krwi i limfy co prowadzi do wydalania zbędnych produktów przemiany materii oraz nadmiaru wody.