Zabiegi Medycyny Estetycznej

Specjaliści kliniki BeautymeD odpowiadają na pytania

Rehabilitacja po brachioplastyce

Ekspert z dziedziny medycyny estetycznej, dr Krzysztof Miracki i specjalista ginekologii estetycznej, dr Kamil Zalewski, odpowiadają na nurtujące pytania naszych użytkowników. Zapraszamy do lektury.

Czy laser można wykorzystać w leczeniu chrapania?

Dr Krzysztof Miracki: Tak, laseroterapia jest pierwszą bezinwazyjną metodą leczenia tej przypadłości. Laser Erbowo-Yagowy przyczynia się do znaczącej redukcji chrapania i bezdechów śródsennych. Zabieg przy użyciu lasera Erb-Yag polega na przegrzaniu struktur podniebienia miękkiego, języczka, luków podniebiennych oraz bocznych części nasady języka w celu obkurczenia i stymulacji namnażania włókien kolagenowych w celu poprawy ich sprężystości. Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań, jest w zasadzie bezbolesny, a okres rekonwalescencji po nim ogranicza się do kilku dni.

Czy lipolizę iniekcyjną można przeprowadzić u mężczyzn dotkniętych ginekomastią?

Dr Krzysztof Miracki: Preparat Aqualyx jest idealny do usuwania miejscowych nagromadzeń tłuszczowych. Również u mężczyzn dotkniętych ginekomastią będzie on doskonałą metodą walki z tym problemem. Zabieg lipolizy iniekcyjnej, polega na podaniu za pomocą serii zastrzyków wykonywanych cienką igłą, substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych czyli adypocytów. W ostrzykniętym miejscu dochodzi do kontrolowanego lekkiego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej. Dzięki temu adypocyty pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwiobiegu, a następnie do wątroby gdzie są metabolizowane.

BeautynMeD

Jak działa urządzenie GeneO+?

Dr Krzysztof Miracki: Urządzenie GeneO + powoduje złuszczenie, dotlenienie oraz przyspieszenie wchłaniania składników aktywnych. W zależności od pożądanych efektów oraz potrzeb GeneO+ wykorzystuje dwa żele: NeoRevive – żel zawierający składniki aktywne powodujące odmłodzenie skóry, oraz NeoBright – żel, który rozświetla oraz rozjaśnia cerę. Połączenie kapsułki stworzonej z wodorowęglanu sodu oraz kwasu cytrynowego z odpowiednio dobranym do kondycji skóry preparatem uwalniają mikrogranulki, które powodują złuszczanie warstwy rogowej naskórka oraz usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Właściwie dotleniona i złuszczona skóra jest gotowa aby wchłonąć składniki odżywcze zawarte w zaaplikowanym na twarz preparacie.

Czy osoby, które skarżą się na obrzęk nóg, mogą korzystać z urządzenia Endermologia?

Dr Krzysztof Miracki: Oczywiście, że tak, ponieważ zabieg endermologii świetnie drenuje organizm czyli poprawia cyrkulację krwi i limfy co prowadzi do wydalania zbędnych produktów przemiany materii oraz nadmiaru wody.

U kogo przeprowadza się zabieg Ergolift?

Dr Krzysztof Miracki: Zabieg Ergolift to nieinwazyjny zabieg ujędrniający działający profilaktycznie – przeciwstarzeniowo w związku z tym każdy może skorzystać z zabiegów Endrmolift zarówno osoby po 30 roku życia jak i te po 20 – 25 roku życia. Możemy wykonywać u kobiet jak i u mężczyzn. Zabiegi wzmacniają skórę przez mechaniczną stymulację fibroblastów, pobudzając je do produkcji kolagenu i elastyny. Ponadto Endermolift to drenaż, wygładzenie, rozświetlenie, a oprócz konkretnego działania terapeutycznego zabieg ma również efekt relaksacyjny.

Jak często należy powtarzać zabieg mikrodermabrazji wodnej Hydrafacial ?

Dr Krzysztof Miracki: Zabieg Hydrafacial, czyli mikrodermabrazja wodna w serii zabiegów wykonujemy co tydzień w wersji 3 etapowej, natomiast co dwa tygodnie w wersji 5 etapowej. Po skończeniu serii w miarę potrzeb i upodobań raz na miesiąc jako pojedynczy zabieg bądź raz na pół roku w serii 3-4 zabiegów. W zależności od potrzeb skóry i indywidualnych czynników.

Czy zabiegowi Exilis towarzyszy dyskomfort? Na co należy się przygotować?

Dr Krzysztof Miracki: Exilis jest zabiegiem powodującym przebudowę strukturę włókien kolagenowych oraz redukcję wielkości komórek tłuszczowych. W celu uruchomienia tych procesów należy zastosować wysoką temperaturę. To fale radiowe i ultradźwięki powodują miejscowe, dość silne odczucia ciepła. Należy zatem przygotować się na odczucia dość intensywnego ciepła. Dla niektórych jest to przyjemne, inni deklarują, że odczuwają lekki dyskomfort.  

Dr Krzystof Miracki– profil eksperta na portalu ZadbajoSiebie.pl

BeautyMeD

Jakie korzyści niesie za sobą zabieg, w którym wykorzystuje się  Vaginal Narrower?

Dr Kamil Zalewski: Vaginal Narrower są pierwszymi na świecie wchłanialnymi nićmi wykorzystywanymi do minimalnie inwazyjnej plastyki krocza. Dzięki nim można zlikwidować defekty kosmetyczne i funkcjonalne tej okolicy ciała . Vaginal Narrower to idealne rozwiązanie dla kobiet , które pragną uzyskać poprawę wyglądu i kondycji swoich okolic intymnych, a jednocześnie chcą uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Nici te świetnie sprawdzają się również u pań, które z powodu uczucia luźności przy wejściu do pochwy uskarżają się na spadek satysfakcji z pożycia seksualnego.

Od razu po zabiegu pacjentka zauważa zwężenie wejścia do pochwy oraz poprawę estetyki tkanek krocza i sromu. Implantacja nici waginalnych daje również efekty odłożone w czasie. Długoterminowo możemy spodziewać się pobudzenia syntezy włókien białkowych i procesów odnowy biologicznej, co skutkuje długotrwałym liftingiem tkanek, wyraźnym odmłodzeniem i poprawą ich napięcia. Pierwsze efekty pobudzenia komórkowego zachodzą w tkankach już po 7 dniach od wprowadzenia nici.

U kogo nie przeprowadza się lipolizy iniekcyjnej wzgórka łonowego?

Dr Kamil Zalewski: Zabieg lipolizy iniekcyjnej wzgórka łonowego przeprowadzany jest przez lekarza. Upoważniony do tego specjalista wstrzykuje w okolice tą preparat, który powoduje redukcje tkanki tłuszczowej i pozwala uzyskać zadowalający efekt.

Na czym polega zabieg Incontilase?

Dr Kamil Zalewski: Incontilase czyli Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Leczenie wysiłkowego nieotrzymania moczu polega na przywróceniu napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy. W tym celu stosujemy metodę laserowego obkurczania pochwy laserem Erb-Yag Fotona Dualis SP. Laser powoduje namnażanie włókien kolagenowych i śluzówki oraz sprzyja obkurczaniu istniejących tkanek poddanych zabiegowi. Metoda prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłową funkcjonalność.

Dr Kamil Zalewski – profil eksperta na portalu ZadbajoSiebie.pl

Klinika BeautymeD

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 54

02-797 Warszawa

tel. 605 905 608

Godziny otwarcia: 9:00-21:00

Dodaj komentarz