SPA to dzisiaj popularne miejsce relaksu, wypadu na weekend lub na dłuższy wypoczynek, które kojarzy się z błogim relaksem i zadbaniem o stan ducha i ciała. Co powinno znaleźć się w każdym SPA? Na co warto zwracać szczególną uwagę? Przeczytaj, aby wybrać dla siebie SPA w którym na pewno wypoczniesz.
 

wSPAniały wypoczynek

Skrót „SPA” pochodzi z łaciny i oznacza „Sanus Per Aquam”, czyli „Zdrowie przez Wodę”. Filozofia SPA opiera się na założeniu, że woda jest tym dla ciała, czym marzenia dla duszy – może ukoić lub pobudzić do aktywności, może relaksować lub stymulować do działania. Woda jest dobra na wszystko. SPA to spokój ciała i ducha – odpowiednie zabiegi pomagają zrelaksować zarówno zmęczone ciało, jak i ukoić zmysły.
 
SPA w krótkim czasie zyskały ogromna popularność. W większości ceniących się hotelach znajdziemy strefę SPA&Wellnsess. Wypad do SPA to rewelacyjny sposób na spędzenie weekendu, aby naładować się pozytywnie, zrelaksować i odprężyć ciało i umysł.
 

Podstawa każdego SPA

W strefie spa & wellness z prawdziwego zdarzenia muszą znaleźć się podstawowe elementy, które gwarantują błogi relaks, odpoczynek dla duszy, a przyjemność dla ciała.
Ośrodki SPA oferują wiele rodzajów zabiegów, które w doskonały sposób pielęgnują ciało, powodując wrażenie całościowej regeneracji. Pobyt w takim miejscu to niezapomniane chwile, najczęściej w pięknym otoczeniu natury, gdzie każdy dzień, dzięki kilkugodzinnym masażom, kąpielom i innego rodzaju relaksującym terapiom sprawia, że przeżywa się prawdziwy rozkwit.
 

Co powinno na Ciebie czekać w każdym SPA?

  • Masaże – W SPA czekają na nas różnorodne, bardzo przyjemne masaże, m.in. relaksacyjne, zdrowotne, wyszczuplające, hydromasaże, czy nieco mniej standardowe, jak gorącymi kamieniami lub …czekoladą.
  • Jacuzzi – kąpiel w cieplej wannie to ogromna przyjemność. Jak miło siedzieć sobie nie licząc czasu w jacuzzi z koktajlem, czy z drinkiem w ręce.
  • Sauna – to absolutna podstawa. Sauna, dzięki mocy ciepła oczyszcza nasze ciało. W SPA dostępnych jest wiele rodzajów, m.in. sauna fińska, japońska, czy o największej wilgotności powietrza – łaźnia turecka.
  • Zabiegi na twarz i cało – to prawdziwa rozkosz doznań. Maseczki, czy zabiegi połączone z masażem – możesz wybrać wszystko, na co masz ochotę!
  • Grota solna – to idealne miejsce na wyciszenie się i relaks po pobycie np. w saunie. W grocie solnej panuje mikroklimat, podobny jak na morskich wybrzeżach, czy w kopalni soli, który bogaty jest w pierwiastki oraz jony ujemne, które mają zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie.
  • Strefa relaksu – czyli miejsce, gdzie masz skupić się tylko na swoim odpoczynku. Pomagają w tym wygodne, często masujące fotele, odprężająca muzyka, wyjątkowy wystrój.

 

Diabeł tkwi w szczegółach

Idealne SPA to nie tylko sauny, jacuzzi, masaże, czy zabiegi, to przede wszystkim niepowtarzalny nastrój. Atmosfera ciszy, spokoju, błogiego relaksu powinna towarzyszyć każdemu pobytowi w SPA, z którego nie chce się wracać.
 
Luksusowe wnętrze, relaksacyjna, wyciszająca muzyka, aromatyczne świeczki, kojące zapachy – oto szalenie istotne szczegóły, które wpływają na jakość naszego pobytu w SPA.
 
Drogie Panie, czy byłyście kiedykolwiek w SPA? Jak wspominacie swój pobyt? Jak często odwiedzacie takie „oazy piękna i spokoju”?