Wybielanie gabinetowe jest to nieinwazyjny i bezpieczny dla szkliwa zabieg, który ma na celu rozjaśnienie koloru zębów. Wybielanie jest procesem jednorazowym i trwa około 2 godzin. Tydzień przed zabiegiem wybielania poleca się higienę stomatologiczną, dzięki której efekt wybielania będzie bardziej efektywny.
 
Proces wybielania polega na nałożeniu na zęby żelu wybielającego i aktywowania procesu profesjonalną lampą wybielającą przez 15- 20 minut. Po tym czasie żel zostaje zmyty. Czynność ta powtarzana jest trzykrotnie czasami czterokrotnie.
 
Efekt wybielania stabilizuje się od jednego do dwóch tygodni. W ciągu pierwszego tygodnia po zabiegu zalecane jest stosowanie tzw. białej diety, czyli nie spożywanie silnie barwiących potraw i napojów (np. szpinak, curry, marchewka, buraki, czerwone wino, czarna kawa itp.).
 
Wybielanie profesjonalne można powtórzyć nie wcześniej niż po roku. Po zabiegu pierwsze kilka dni można odczuwać nadwrażliwość, która z czasem mija. W tym czasie zaleca się stosowanie pasty do nadwrażliwych zębów. Koszt wybielania profesjonalnego to kwota ok 1500 zł.
 
Czy można przewidzieć efekt takiego wybielania? Efekt końcowy u różnych osób jest inny. Czasami wydaje nam się, że istnieje potrzeba wybielenia o kilka stopni, a w rzeczywistości wystarcza jeden. Zachęcam do zadawania pytań stomatologom, do określania swoich oczekiwań, do konsultacji.
 
Osobiście, w większości przypadków polecam pacjentom Artedentyki nakładkowe wybielanie zębów. Uważam, że jest skuteczne, tańsze i daje oczekiwane efekty.