Lifestyle

Słuchawka prysznicowa – jakie modele istnieją na rynku?

Słuchawka prysznicowa

Pixabay

Słuchawka  prysznicowa pozwala umyć ciało i włosy. Wiele osób uważa, że każda działa tak samo, dlatego nie przywiązuje zbyt dużej wagi do jej zakupu. Często podstawowe kryterium stanowi cena. Warto zaznaczyć, że istnieją nowoczesne słuchawki prysznicowe. Pasują one nie tylko do różnych stylów wnętrzarskich, ale też wykazują odmienne funkcje. Niektóre ograniczają zużycie wody, przez co korzystnie wpływają na środowisko i domowy budżet. Rekomenduje się je osobom, które pragną zaoszczędzić pieniądze. Czym powinna wyróżniać się dobra słuchawka prysznicowa?

Style wnętrzarskie a słuchawka prysznicowa – jak dobrać odpowiednią?

Aranżacja łazienki wpływa na komfort korzystania z tego pomieszczenia, należy zadbać również o ergonomię i aspekt praktyczny. Każdy preferuje inny styl wnętrzarski, co znajduje przełożenie na kafelki i armaturę sanitarną. Łazienka w stylu nowoczesnym świetnie zgrywa się z czarną słuchawką prysznicową. Styl retro dopełni mosiężna. Osoby, które preferują łazienki w stylu skandynawskim, docenią szarą słuchawkę prysznicową.

Z czego produkuje się słuchawki prysznicowe?

Dawniej prym wiodły mosiężne słuchawki prysznicowe. Nie znano wówczas zbyt wielu materiałów i wykorzystywano te, które najlepiej zdawały egzamin i były łatwo dostępne. Słuchawki prysznicowe z mosiądzu nastręczają jednak sporo trudności. Zauważono, że trudno utrzymać je w dłoni ze względu na ciężar stopu. Ponadto łatwo ulegają nagrzaniu, przez co można poparzyć się, sięgając po nie.

Obecnie słuchawki prysznicowe wytwarza się z tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Nie warto jednak sięgać po najtańsze rozwiązania dostępne na rynku, gdyż w tym przypadku oszczędność nie popłaca. Słuchawki prysznicowe za kilkanaście złotych nie posłużą zbyt długo. Ponadto ich design często pozostawia sporo do życzenia i nie upiększa łazienki.

Jak wygląda czyszczenie słuchawek prysznicowych?

Czyszczenie słuchawek prysznicowych odgrywa kluczową rolę. Wiele osób pomija tę czynność lub wykonuje ją okazjonalnie. Skutkuje to szybkim niszczeniem armatury łazienkowej i niepotrzebnymi wydatkami. Zaleca się, aby przecierać słuchawkę po każdej kąpieli. Zapewnia to jej estetyczny wygląd i chroni przed osadzaniem resztek kosmetyków. Odkamienianie słuchawek prysznicowych stanowi konieczność. Gromadzący się osad z czasem zaczyna blokować swobodny przepływ wody. Istnieją specjalistyczne preparaty do odkamieniania armatury łazienkowej. Do tego celu można też wykorzystać roztwór octu lub sody.

Kiedy sprawdzi się słuchawka prysznicowa z miękkim strumieniem wody?

Tradycyjna słuchawka prysznicowa pozwala na umycie ciała, głowy i przepłukanie miski. Nie zapewnia jednak dodatkowych efektów, w tym masażu ciała. Istnieje jednak armatura łazienkowa do zadań specjalnych. Słuchawka prysznicowa z miękkim strumieniem wody przyjemnie muska ciało i przynosi ukojenie po dniu pełnym wrażeń. Niektórzy potrzebują rozmasować spięte mięśnie. Z pomocą przychodzi im słuchawka prysznicowa z twardym strumieniem wody.

Słuchawka prysznicowa z ekranem LED zapobiega bolesnym oparzeniom

Armatura sanitarna coraz częściej posiada dodatkowe funkcje, które ułatwiają codzienne życie. Warto zwrócić uwagę na słuchawkę prysznicową z ekranem LED. Stanowi świetne rozwiązanie dla osób, którym zdarza się poparzyć podczas brania prysznica. Nie trzeba wkładać ręki pod strumień wody. Wystarczy obserwować kolor ekranu LED, aby ocenić jej temperaturę.

Słuchawka prysznicowa zapobiegająca osadzaniu się kamienia

Słuchawka prysznicowa zapobiegająca osadzaniu się kamienia zda egzamin u osób, które mają twardą wodę. Jony wapnia i magnezu lubią osadzać się na części natryskowej, zmniejszając jej przepustowość. Istnieje armatura łazienkowa, która nie wymaga częstego odkamieniania. Posiada bowiem specjalne silikonowe gumki przy dziurkach, przez które wypływa woda. Łatwo można pozbyć się z nich warstwy osadu.

Słuchawka prysznicowa z perlatorem to mniejsze rachunki za wodę

Słuchawka prysznicowa z perlatorem pomaga zmniejszyć rachunki za wodę. Stanowi świetną inwestycję w dobie inflacji, gdy ceny mediów gwałtownie rosną, przyprawiając Polaków o ból głowy. Wspomniane rozwiązanie posiada system napowietrzający wodę, przez co zużywa się jej zdecydowanie mniej.

Dodaj komentarz