pielęgnacja suchej skóry

Coraz częściej spotykamy się z problemem suchej i wrażliwej skóry u niemowląt i dzieci. Charakteryzuje się ona matowością, szorstkością, widocznym złuszczaniem się naskórka, zaczerwieniem, widocznymi naczyniami krwionośnymi, swędzeniem oraz częstą wysypką. U niemowląt bardzo sucha i skłonna do podrażnień skóra może być reakcją na otoczenie, temperaturę, ubranka i środki piorące, a także reakcją alergiczną na pokarm.

Kojca kąpiel dla skóry suchej

Nawet, jeśli wyeliminujemy szkodliwe czynniki powodujące nadmierne wysuszanie się skóry, należy stosować preparaty do pielęgnacji, które tworzą dodatkową barierę ochronną oraz łagodzą jej podrażnienia. Najbardziej polecane jest stosowanie emolientów, które nawilżają oraz natłuszczają skórę, chronią ją i redukują suchość i uczucie napięcia. Podczas codziennej pielęgnacji zalecane jest użycie specjalnych płynów do kąpieli, jak Emolium Emulsja do kąpieli, która przeznaczona jest do codziennej higieny wrażliwej i suchej skóry skłonnej do podrażnień. Podczas tego zabiegu pielęgnacyjnego dochodzi do znacznej utraty wody ze skóry, a emulsja z emolientami temu zapobiega. Tworzy również na powierzchni skóry barierę lipidową, która zatrzymuje wodę w skórze oraz chroni ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Emulsja do kąpieli Emolium zawiera między innymi olej macadamia, olej parafinowy, maslo shea, olej avocado oraz olej canola. Do kąpieli poleca się również nawilżający szampon Emolium, który łagodnie myje oraz nawilża i odżywia skórę głowy. Dzięki zawartości sulfobursztynianów i poliglukozydów szampon delikatnie myje włosy i skórę głowy, nie powodując wysuszenia. Łagodzi podrażnienia i zapewnia naturalne pH skóry, a także nawilża i regeneruje włosy.

 Ochronna bariera wrażliwej skóry

Linia produktów pielęgnacyjnych Emolium przeznaczonych dla wrażliwej i suchej skóry zawiera w sobie również emolienty w postaci kremów, jak Emolium Krem Barierowy, który przeznaczony jest do pielęgnacji oraz ochrony wysuszonej skóry. Zapewnia barierę ochronną oraz intensywnie regeneruje podrażniony naskórek, a także ogranicza nadmierną utratę wody. Dzięki zawartości oleju canola, działa przeciwzapalnie, wygładzająco i natłuszczająco, a alantoina zmiękcza skórę i łagodzi podrażnienia. Z kolei Fomblin przyspiesza regenerację naskórka i tworzy na skórze ścisłą i nietłustą błonę okluzyjną, które chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi. Preparaty z bazy Emolium nie zawierają substancji zapachowych, barwników, parabenów. Są hypoalergiczne oraz stworzone przy współpracy z dermatologami.

Artykuł sponsorowany