Co jest oznaką starzenia się naszej twarzy? Na pewno to, że z wiekiem przybywa nam zmarszczek, ciemniejszych plamek, a naczynka krwionośne stają się coraz bardziej kruche. Aby te procesy powstrzymać lub opóźnić należy zadbać o właściwa dietę ale i o codzienne korzystanie z dobrze dobranych kosmetyków.
Dbałość o naczynka
To, że na skórze pojawiają się tzw. pajączki jest efektem słabości naczynek. Te czerwone niteczki można niwelować stosując właściwe preparaty wzmacniające na bazie kasztanowca, rutyny, miłorzębu, arniki, a także peelingu enzymatycznego. Odstawić należy kosmetyki zawierające alkohol i peeling ziarnisty. Ważna jest także codzienna dieta oparta na produktach bogatych w przeciwutleniacze które redukują niepożądane wolne rodniki. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce, a jeżeli jest to możliwe ciemne winogrona , których skórka i nasiona obfitują w jeden z najsilniejszych antyoksydantów ( polifenol resweratrol ).
Przebarwienia
Bardzo częstą przyczyną powstawania przebarwień jest nadmierne nagromadzenie melaniny, co często wiąże się ze zmianami hormonalnymi organizmu. Bardzo częstą przyczyną powstawania przebarwień jest brak ochrony skóry kremami z filtrem UV. Co jednak zrobić jak już takie niekorzystne zmiany na naszej skórze zaszły? Zaczynamy wtedy od stosowania kremów rozjaśniających, które zawierają takie składniki jak: kwas kojowy, kwas azelainowy, arbutynę. Niezastąpiona jest także znana od lat metoda taka jak przecieranie skóry naparem z natki pietruszki, maseczka z ogórka. Można to uzupełnić spożywając kolagen rybi w tabletkach połączony z witaminą C oraz E.
Wygładzone zmarszczki
Starzenia się naszej skóry nie można zapobiec. Już po dwudziestym roku życia ubywa nam niezbędnego kolagenu, który zapewnia jędrność. Do tego dochodzą wolne rodniki oraz wpływ warunków atmosferycznych. Czy możemy jakoś sobie pomóc? Oczywiście; stosując np. filtry przeciwsłoneczne, które chronią nas przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dołączyć należy również stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, a doustnie przyjmując kolagen, który odbudowuje strukturę tkanek. W preparatach doustnych ważne jest aby zawierały polifenole oraz witaminę C.
Pozbyć się cellulitu
Do wyjątków należą kobiety które by nie miały cellulitu. Niektóre takie znamiona mają nie tylko na udach ale też na brzuchu czy ramionach. Dlaczego pojawiają się takie niepożądane zmiany na skórze? Zależy to od wielu czynników takich jak : uwarunkowanie genetyczne siedzący tryb życia, złe nawyki żywieniowe. To wszystko razem wzięte może nawet prowadzić do zaburzenia krążenia krwi i limfy. Poza tym zmiany hormonalne w ciele kobiety mogą doprowadzić do osłabienia układu włókien kolagenowych i elastyny w skórze. Wtedy to często komórki tłuszczowe zbijają się w grudki i tak powstaje cellulit. Walka z nim wymaga systematyki i cierpliwości ponieważ trwa długo i wymaga codziennych starań o poprawę swojego wyglądu. Najlepiej codziennie aplikować sobie kosmetyk antycellulitowy oraz stosować codzienny masaż pod prysznicem. Co najmniej raz w tygodniu należy stosować peeling oraz kompres rozgrzewający. Wzmocnimy w ten sposób skórę i poprawimy mikrokrążenie.