Łysienie to ogromny problem, z którym zmagają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. S.A.F.E.R. Stanowi nowoczesną metodę transplantacji włosów, która pozwala uporać się z tą  przypadłością.

Łysienie może mieć różne podłoże. Wśród czynników sprzyjających utracie włosów wymienia się:

  • choroby

  • niektóre leki

  • predyspozycje genetyczne

  • ciążę.

Niezależnie od podłoża, łysieniu towarzyszy wstyd. W związku z tym, iż skóra pozbawiona włosów nie wygląda estetycznie, wiele osób decyduje się na transplantację.

S.A.F.E.R, a inne metody

Najnowszą metoda stosowaną w przypadku łysienia jest S.A.F.E.R. Tę technologię opracowała francuska firma Medicamat. W odróżnieniu od metody paskowej nie pozostawia ona blizn. Jednocześnie technologia S.A.F.E.R. Zmniejsza liczbę uszkodzeń przy pobieraniu materiału. Jednocześnie czas trwania zabiegu został skrócony do minimum.

S.A.F.E.R, na czym polega?

Metoda transplantacji S.A.F.E.R polega na pobraniu materiału do przeszczepu za pomocą specjalnej głowicy. Ta technologia pozwala precyzyjnie pobrać mieszki. Ryzyko uszkodzenia cebulki jest niewielkie. Ostrze wnika w głąb skóry jedynie na głębokość 1mm, co pozwala na sprawne wyciągniecie mieszka. Włos ulega wyciągnięciu wskutek działania podciśnienia. Następnie specjalna maszyna, wyposażona w głowice, wstrzela włosy w nacięcie wykonane przez chirurga.

Za pomocą metody S.A.F.E.R jednorazowo można pobrać około tysiąca mieszków włosowych z różnych obszarów ciała, a nie tak jak wcześniej, tylko ze skóry głowy. Z tej metody korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wspomniana technologia przynosi świetne rezultaty przy drobnych korektach brwi i rzęs.

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się swędzenie oraz drętwienie. W związku z tym, iż transplantacji włosów czasem towarzyszą dolegliwości bólowe, warto zaopatrzyć się w stosowne tabletki. Po zabiegu nie należy wystawiać skóry na słońce, palić i ćwiczyć. Jednorazowy zabieg, w którym przeszczepia się ok. 1000 włosów, stanowi wydatek rzędu 12 000 zł.

Aleksandra Wiktor