Nowoczesne metody usuwania blizn potrądzikowych

Zmęczone, zapadnięte oczy na pewno nie dodają twarzy uroku. Sprawiają, że wygląda ona na znacznie starszą, niż jest w rzeczywistości. Zabieg Vital C może rozjaśnić cienie wokół oczu.

Witaminy i kwasy

Tak jak po nieprzespanej nocy pod oczami tworzą się charakterystyczne „worki”, tak zmęczenie i wiek wpływają na powstawanie cieni naokoło oczu. Nadają one twarzy zmęczony wygląd, dodają niepotrzebnie lat. Czasami pojawiają się bardzo wcześnie, czasem dopiero na starość. Okolica oczu jest jednym z najdelikatniejszych obszarów na ciele. Zły stan zdrowia, przemęczenie, wymęczający styl życia, choroby – wszystko to wpływa na powstawanie cieni pod oczami. To one zdradzą, że może dziać się coś złego z ciałem.

Cienie pod oczami mogą mieć dwojaką przyczynę. Jedną z nich jest zwyczajne obciążenie genetyczne, z którym niewiele można zrobić. Jeśli już od dzieciństwa pod oczami wybijało się ciemniejsze zabarwienie, wówczas zmiana tego stanu będzie bardzo trudna i raczej nie da oczekiwanych efektów. Jeśli zmiany pod oczami spowodowane są chorobą wewnętrzną, wtedy pierwszym krokiem w celu ich usunięcia powinno być wyleczenie choroby, jeśli to możliwe. Cienie pod oczami, spowodowane innymi czynnikami – zmęczeniem, pracą przy komputerze, niedoborem witamin i innymi – można usuwać zabiegami medycyny kosmetycznej.

Vital C to w zasadzie koktajl odżywczy dla skóry pod oczami. Ma podwójne działanie. Z jednej strony zawiera dużą dawkę witaminy C, która zredukuje worki pod oczami i rozjaśni przebarwienia. Drugim składnikiem jest kwas hialuronowy. Dzięki niemu skóra pod oczami dostanie impuls do zregenerowania się. Kwas hialuronowy pobudza w skórze fibroblasty, które są odpowiedzialne za powstawanie włókien kolagenowych. To dzięki nim skóra jest elastyczna i młoda. Sam kwas hialuronowy doskonale nawilża skórę. Zabieg z wykorzystaniem tego preparatu znacząco odmłodzi okolice oczu. Najlepsze efekty daje na skórze dojrzałej, starzejącej się.

Młodziej i zdrowiej

Jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych, które nie są wykonywane na zasadzie mezoterapii igłowej (wstrzykiwania preparatów pod skórę), również w przypadku zabiegu Vital C na efekty trzeba poczekać. Optymalne jest wykonanie serii zabiegów – 3 do 6 zabiegów w około tygodniowych odstępach. Dodatkowym wsparciem będzie stosowanie kuracji również podczas pielęgnacji domowej. Dzięki temu efekt zabiegów będzie można zauważyć znacznie szybciej, a dodatkowo będzie się on utrzymywał dłużej, jeśli tylko w domu również będziemy kontynuować terapię. W czasie pierwszego dnia po zabiegu naskórek zacznie się lekko złuszczać a skóra odbudowywać od środka. Zabiegi można wykonywać o dowolnej porze roku w dowolnej ilości, zachowując między zabiegami odstęp tygodnia. Warto jednak spytać kosmetyczkę, jaka ilość zabiegów będzie odpowiednia dla konkretnego rodzaju cery pacjenta.

Magdalena Walma