Poznaj prawdę o zabiegach medycyny estetycznej

Zastanawiasz się nad powiększeniem ust, ale obawiasz się komplikacji? Czy po wycięciu guzka z piersi, można pozbyć się blizny przy pomocy lasera. Eksperci SkinClinic odpowiadają na pytania użytkowników.

Ostatnio w kolorowym czasopiśmie natknęłam się na informację o zabiegu „Lifting Gwiazd”. Na czym on polega i czy jest bardzo inwazyjny?

Kosmetolog Agata Goliszewska, ekspert SkinClinic: „Lifting gwiazd”, czyli zabieg CACI, to niechirurgiczny lifting mięśni. Do zabiegu wykorzystuje się mikroprądy, które poprawiają napięcie mięśni twarzy i szyi. Zabieg jest nieinwazyjny. Dodatkowo można go rozszerzyć o zabieg mikrodermabrazji i o nawilżanie skóry. Zabieg CACI poprawia napięcie i elastyczność skóry. Głęboko nawilża. Kuracja mikroprądami wzmacnia zwiotczałe mięśnie, ujędrnia skórę, spłyca zmarszczki. Dodatkowo zabieg usprawnia przepływ krwi przez tkanki, co oznacza nie tylko utrwalenie efektów, ale również poprawę kolorytu skóry i jej struktury.

Myślałam nad usunięciem cellulitu włóknistego, w kolorowym czasopiśmie natknęłam się na krótki  artykuł poświęcony Proshock Ice.  Niestety, nie znalazłam w nim informacji nt. wpływu zimna na naczynka. Czy zabieg niesie ze sobą ryzyko powstania pajączków?

Agata Goliszewska – kosmetolog, ekspert SkinClinic: Proshock Ice  jest to zabieg przy wykorzystaniu dwóch różnych technologii, jedna z nich polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych, a druga wykorzystuje falę dźwiękową, która powoduje zmniejszenie cellulitu włóknistego. W tym przypadku zimno nie działa na naczynka, są one wrażliwe na ciepło. Naczyniaki nie są przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu.  Zabieg ten też można stosować na brzuch i przynosi bardzo dobre efekty.

Goliszewska

Jak długie powinny być włoski, aby laserowa depilacja zakończyła się sukcesem?

Agata Goliszewska – kosmetolog, ekspert SkinClinic: Dzień lub 2 dni wcześniej obszar podjęty depilacją powinien być ogolony. Można zostawić mały fragment np. 2 milimetrowy włosków by osoba wykonująca zabieg mogła zobaczyć kolor, grubość i jak gęsto są one rozmieszczone na danym obszarze.  Należy pamiętać by na co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej nie usuwać włosków z danego obszaru woskiem, depilatorem. Można stosować tradycyjną maszynkę.

Kosmetolog Agata Goliszewska – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu Zadbajosiebie.pl

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego moja skóra stała się sucha i odwodniona. Jakie zabiegi poprawią jej stan?

Dr n.med. Dorota Kwiatkowska – specjalista dermatolog  – mezoterapia, kosmetolog Agata Goliszewska – Intraceuticals, eksperci SkinClinic: Wszystkie te, które nawilżają. Z zakresu zabiegów medycyny estetycznej polecam  mezoterapię, zwłaszcza tę przy użyciu preparatu o częściowo stabilizowanym kwasie hialuronowym, czyli np. Hydromax.  Zabieg z pewnością zwiększy stopień nawilżenia skóry. Zabiegiem kosmetycznym, który szczególnie polecam w sezonie grzewczym, gdy skóra sprawia wrażenie odwodnionej i suchej, jest Intraceuticals.  Polega on na wtłoczeniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz witamin i przeciwutleniaczy, cały proces odbywa się  przy wykorzystaniu tlenu hiperbarycznego. Efekty są porównywalne do mezoterapii igłowej, a zabieg nie jest zabiegiem inwazyjnym i całkowicie bezpiecznym. Mogą go stosować kobiety ciężarne i karmiące. W okresie grzewczym należy zwrócić szczególną uwagę, by systematycznie nawadniać organizm od wewnątrz, stosować odpowiednie kosmetyki, w tym kremy nawilżające i natłuszczające.

 

Chciałabym powiększyć usta przy pomocy kwasu hialuronowego. W związku z tym pragnę zapytać, czy istnieje ryzyko, że wypełniacz rozłoży się nierównomiernie?

Dr n. med. Dorota Kwiatkowska, specjalista dermatolog, ekspert SkinClinic: Zwykle preparaty,  które stosuje się przy wypełnieniu ust, są bardzo plastyczne, bardzo ładnie się rozkładają, oczywiście przejściowo, tuż po zabiegu, w pierwszych tygodniach  może być wyczuwalny preparat. Nie mamy jednak powodu do niepokoju. Zwykle wystarczy masaż, żeby te grudki przestały być wyczuwalne, toteż nie należy obawiać się nierównomiernego rozłożenia wypełniacza.