Zabiegi Medycyny Estetycznej

Poznaj prawdę o zabiegach medycyny estetycznej

Poznaj prawdę o zabiegach medycyny estetycznej

Zastanawiasz się nad powiększeniem ust, ale obawiasz się komplikacji? Czy po wycięciu guzka z piersi, można pozbyć się blizny przy pomocy lasera. Eksperci SkinClinic odpowiadają na pytania użytkowników.

Ostatnio w kolorowym czasopiśmie natknęłam się na informację o zabiegu „Lifting Gwiazd”. Na czym on polega i czy jest bardzo inwazyjny?

Kosmetolog Agata Goliszewska, ekspert SkinClinic: „Lifting gwiazd”, czyli zabieg CACI, to niechirurgiczny lifting mięśni. Do zabiegu wykorzystuje się mikroprądy, które poprawiają napięcie mięśni twarzy i szyi. Zabieg jest nieinwazyjny. Dodatkowo można go rozszerzyć o zabieg mikrodermabrazji i o nawilżanie skóry. Zabieg CACI poprawia napięcie i elastyczność skóry. Głęboko nawilża. Kuracja mikroprądami wzmacnia zwiotczałe mięśnie, ujędrnia skórę, spłyca zmarszczki. Dodatkowo zabieg usprawnia przepływ krwi przez tkanki, co oznacza nie tylko utrwalenie efektów, ale również poprawę kolorytu skóry i jej struktury.

Myślałam nad usunięciem cellulitu włóknistego, w kolorowym czasopiśmie natknęłam się na krótki  artykuł poświęcony Proshock Ice.  Niestety, nie znalazłam w nim informacji nt. wpływu zimna na naczynka. Czy zabieg niesie ze sobą ryzyko powstania pajączków?

Agata Goliszewska – kosmetolog, ekspert SkinClinic: Proshock Ice  jest to zabieg przy wykorzystaniu dwóch różnych technologii, jedna z nich polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych, a druga wykorzystuje falę dźwiękową, która powoduje zmniejszenie cellulitu włóknistego. W tym przypadku zimno nie działa na naczynka, są one wrażliwe na ciepło. Naczyniaki nie są przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu.  Zabieg ten też można stosować na brzuch i przynosi bardzo dobre efekty.

Goliszewska

Jak długie powinny być włoski, aby laserowa depilacja zakończyła się sukcesem?

Agata Goliszewska – kosmetolog, ekspert SkinClinic: Dzień lub 2 dni wcześniej obszar podjęty depilacją powinien być ogolony. Można zostawić mały fragment np. 2 milimetrowy włosków by osoba wykonująca zabieg mogła zobaczyć kolor, grubość i jak gęsto są one rozmieszczone na danym obszarze.  Należy pamiętać by na co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej nie usuwać włosków z danego obszaru woskiem, depilatorem. Można stosować tradycyjną maszynkę.

Kosmetolog Agata Goliszewska – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu Zadbajosiebie.pl

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego moja skóra stała się sucha i odwodniona. Jakie zabiegi poprawią jej stan?

Dr n.med. Dorota Kwiatkowska – specjalista dermatolog  – mezoterapia, kosmetolog Agata Goliszewska – Intraceuticals, eksperci SkinClinic: Wszystkie te, które nawilżają. Z zakresu zabiegów medycyny estetycznej polecam  mezoterapię, zwłaszcza tę przy użyciu preparatu o częściowo stabilizowanym kwasie hialuronowym, czyli np. Hydromax.  Zabieg z pewnością zwiększy stopień nawilżenia skóry. Zabiegiem kosmetycznym, który szczególnie polecam w sezonie grzewczym, gdy skóra sprawia wrażenie odwodnionej i suchej, jest Intraceuticals.  Polega on na wtłoczeniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz witamin i przeciwutleniaczy, cały proces odbywa się  przy wykorzystaniu tlenu hiperbarycznego. Efekty są porównywalne do mezoterapii igłowej, a zabieg nie jest zabiegiem inwazyjnym i całkowicie bezpiecznym. Mogą go stosować kobiety ciężarne i karmiące. W okresie grzewczym należy zwrócić szczególną uwagę, by systematycznie nawadniać organizm od wewnątrz, stosować odpowiednie kosmetyki, w tym kremy nawilżające i natłuszczające.

 

Chciałabym powiększyć usta przy pomocy kwasu hialuronowego. W związku z tym pragnę zapytać, czy istnieje ryzyko, że wypełniacz rozłoży się nierównomiernie?

Dr n. med. Dorota Kwiatkowska, specjalista dermatolog, ekspert SkinClinic: Zwykle preparaty,  które stosuje się przy wypełnieniu ust, są bardzo plastyczne, bardzo ładnie się rozkładają, oczywiście przejściowo, tuż po zabiegu, w pierwszych tygodniach  może być wyczuwalny preparat. Nie mamy jednak powodu do niepokoju. Zwykle wystarczy masaż, żeby te grudki przestały być wyczuwalne, toteż nie należy obawiać się nierównomiernego rozłożenia wypełniacza.

O operacji usunięcia guzka z piersi przypomina mi nieestetyczna blizna.  Podobno świetne rezultaty przynoszą zabiegi z wykorzystaniem lasera. Zastanawiam się jednak, czy w moim przypadku są one wskazane, guzek miał charakter łagodnego nowotworu.

Dr n. med. Dorota Kwiatkowska specjalista dermatolog, ekspert SkinClinic: Zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego poprawiają wygląd i trofikę blizn i są jak najbardziej wskazane. Rodzaj zmiany, która została usunięta, nie ma najmniejszego znaczenia, ponieważ działanie lasera ogranicza się tylko i wyłącznie do skóry nie ma możliwości by światło lasera wnikało głębiej i powodowało jakieś negatywne skutki w tkankach położonych głębiej. Także nie ma tu najmniejszych obaw co do zastosowania tego typu terapii.

Eksperci SkinClinic

Mam kilka znamion na czole. Początkowo chciałam je usunąć przy pomocy lasera, ale koleżanka twierdzi, że lepiej wyciąć je w gabinecie chirurgicznym i przebadać. Czy każde znamię wymaga przeprowadzenia biopsji?

Dr n. med. Dorota Kwiatkowska specjalista dermatolog, ekspert SkinClinic: Nie każde znamię wymaga biopsji. Znamiona powinien oceniać lekarz dermatolog przy użyciu dermatoskopu, który to w powiększeniu pozwala nam dokładnie takie znamię obejrzeć. Część z nich można usunąć przy pomocy lasera CO2 albo elektrochirurgii.  Jednak pewien rodzaj znamion wymaga po usunięciu badania histopatologicznego, dlatego możemy  je usuwać wyłącznie metodą chirurgiczną. Ale o tym decyduje lekarz, biorąc pod uwagę rodzaj znamienia,  jak i efekt estetyczny, który można uzyskać po danym zabiegu.

Moja nastoletnia córka zmaga się z trądzikiem. Po stanach zapalnych pozostają nieestetyczne przebarwienia. Czy można je w jakiś sposób rozjaśnić?  Internautki chwalą sobie zabiegi z wykorzystaniem kwasów. Czy osoba, której twarz pokrywają zmiany o charakterze zapalnym, może z nich skorzystać?

Dr n. med. Dorota Kwiatkowska specjalista dermatolog, ekspert SkinClinic: Niestety, w większość przypadków nie, oczywiście niektóre kwasy, np. migdałowy, mogą być również stosowane w przypadku zmian zapalnych, ale nie działają one tak spektakularnie na przebarwienia pozapalne. Istnieje taka zasada, że najpierw leczymy trądzik, czyli pozbawiamy się zmian aktywnych,  a dopiero później likwidujemy pozostałości takie jak przebarwienia czy blizny i temu służą peelingi chemiczne, laser frakcyjny.

Dr n. med. Dorota Kwiatkowska – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu Zadbajosiebie.pl

Eksperci SkinClinic

Chciałabym powiększyć biust własnym tłuszczem, ale nie rodziłam jeszcze dzieci.  Czy kobiety, które poddały się temu zabiegowi, mogą karmić piersią?

Dr Jakub Brągoszewski – chirurg, ekspert SkinClinic: Po przeszczepie tkanki tłuszczowej do piersi nie ma przeciwwskazań do późniejszego karmienia piersią. Tłuszcz jest podawany poza gruczoł, a nie wewnątrz gruczołu.

Choć nie mam nadwagi, tłuszcz odkłada się w okolicy kolan. Wygląda to niekorzystnie, dlatego od pewnego czasu noszę wyłącznie spodnie. Chciałabym pozbyć się nadmiaru tłuszczu, ale przeraża mnie liposukcja. Czy można tego dokonać w mniej inwazyjny sposób?

Dr Jakub Brągoszewski – chirurg, ekspert SkinClinic: Zabieg likwidowania tkanki tłuszczowej w okolicy kolan jest zabiegiem mało inwazyjnym, oczywiście wiąże się z przecięciem skóry, ale nie powoduje dużego urazu i bólu przed i po zabiegu.

Dr Jakub Brągoszewski – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu Zadbajosiebie.pl

SkinClinic Med&Beauty

Warszawa Centrum, ul. Stawki 4B, tel.  22 424 46 46,
Warszawa Mokotów, ul. Żaryna 7, tel.  22 407 27 72
www.skinclinic.pl

Komentarze (5)

Edyta Gizińska

9 lat temu

Dziękuję za odpowiedź dotyczącą powiększania ust. Przyznaję, że obawiałam się nierównomiernego rozmieszczenia preparatu. Mam wąskie wargi, ale nie chciałabym przeobrazić się w Donatellę Versace. Odpowiedź specjalisty uspokoiła mnie.

Zostaw komentarz