Blepharoplastyka, czyli operacyjna korekcja powiek jest zabiegiem polecanym nie tylko osobom, u których istnieje ryzyko zawężenia pola widzenia, lecz także pragnącym odzyskać pewność siebie.
Chirurgiczna interwencja lekarska niekoniecznie zagwarantuje nam wygląd idealny, lecz z cała pewnością przyczyni się do poprawy jakości i komfortu życia. Odzyskamy radość życia oraz pozbędziemy się kompleksów. Jednak pamiętać należy o tym, że jak w przypadku każdej operacji – dojść może do poważnych powikłań. Dlatego trzeba bardzo dokładnie przemyśleć kwestię poddania się zabiegowi oraz otwarcie przedyskutować ją z profesjonalistą.
Kto kwalifikuje się do zabiegu?
Gabinety chirurgii plastycznej odwiedzają najczęściej kobiety oraz mężczyźni powyżej 35 roku życia. Czasami jednak zdarza się, że pojawiają się osoby znacznie młodsze. Ich problemy wynikają ze specyficznej genetyki lub wpływu innych czynników niezależnych np. oszpecenie w wyniku wypadku samochodowego. Lekarze wymagają aby osobę poddające się tego typu zabiegowi charakteryzowały się względnie dobrym stanem zdrowia, równowagą emocjonalną oraz realnymi oczekiwaniami dotyczącymi efektów zabiegu.Przeciwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:
- nadciśnienie tętnicze
- nadczynność tarczycy
- chorobę Graves-Bassedova
- zespół suchych oczu
- cukrzyca
- choroby serca i układu krążenia
W przypadku klientów cierpiących z powodu jaskry i odwarstwienia siatkówki zalecana jest dodatkowa konsultacja okulistyczna.
Ewentualne skutki uboczne
Poddając się tego typu zabiegowi należy zdawać sobie sprawę z możliwości wystąpienia niekorzystnej reakcji na znieczulenie. Tuż po wykonaniu zabiegu może wystąpić nawet bardzo silny obrzęk utrzymujący się około 7-14 dni. Zdarza się, iż klienci zgłaszają minimalne zaburzenia widzenia np. widzenie zamazane lub podwójne, które jednak po kilku dniach ustępuje.
Leczenie naprawcze
Czasami pacjenci zgłaszają niewielkie zaburzenia wzroku jak podwójne lub zamazane widzenie. Dolegliwości te ustępują najczęściej po kilku dniach. Bywa, że rany pooperacyjne goją się odmiennie po obu stronach. W przypadku poważanych powikłań takich jak zaburzenie zamykania powiek lub wywinięcie powieki dolnej wskazane jest przystąpienie do leczenia naprawczego
Bardzo ważne, aby po zabiegu rygorystycznie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarski, ponieważ znacząco skracają one okres rekonwalescencji.
Natalia Herzog