piekne-usta

Usta karpia, paróweczki – tak potocznie określa się źle, czyli po prostu nienaturalnie powiększone usta. 

Niestety, mimo że wypełnianie ust to bardzo popularny zabieg, w wielu przypadkach efekt jest daleki od zamierzonego. Wszystkiemu najczęściej winny jest brak umiaru. Co w takim razie możemy zrobić, aby „nowe usta” wyglądały atrakcyjnie i naturalnie? Podpowiadamy.

Zbyt małe

Do wypełniania i modelowania ust wykorzystuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które różnią się przede wszystkim czasem działania. Prawidłowo podany, czyli z umiarem, daje naturalny i nieprzesadzony efekt powiększenia, który w zależności od zastosowanego preparatu utrzymuje się od 2 do 18-nastu miesięcy – mówi dr Anna Piwek-Laskowska z Time Clinic. Wargi można również powiększyć własnym tłuszczem. Pobiera się go najczęściej z okolic brzucha i wstrzykuje w usta. Metoda jest bezpieczna (nie wywołuje reakcji alergicznych), a efekt utrzymuje się kilka lat. Wadą tej metody jest duża wchłanialność tłuszczu po pierwszym zabiegu (nawet do 80 proc.). Żeby uzyskać trwalsze rezultaty, tłuszcz trzeba wstrzyknąć kilka razy – wyjaśnia doktor. Musimy jednak pamiętać, że ostateczny efekt zależy nie tylko od zastosowanego preparatu, ale przede wszystkim od umiejętności lekarza i jego wyczucia estetyki. Powinien też potrafić odmówić pacjentowi, gdy ten oczekuje nienaturalnych i przesadzonych rezultatów.

Zbyt pomarszczone

Zmarszczki, które powstają wokół ust, mogą nas skutecznie zniechęcić do uśmiechania się. Aby się ich pozbyć, należy wypełnić delikatną skórę tych okolic. Zabieg powinien obejmować kąciki ust oraz fałdkę nosowo-wargową, wygładzać pionowe linie warg oraz zniwelować tzw. linie marionetki, biegnące od kącików ust do podbródka. Do ich usunięcia stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego, którym ostrzykuje się wargi, poza granicą czerwieni wargowej – tłumaczy dr n. med. Cezary Pszenny z Time Clinic. Dobrze ze zmarszczkami wokół ust radzą sobie również fale radiowe, które powodują kurczenie się i napisanie włókien kolagenowych. Dzięki nim uzyskujemy odnowioną skórę, bez głębokich bruzd i zmarszczek.

Zbyt suche

Skóra ust szybko wysycha, dlatego zawsze masz pod ręką ochronno-nawilżającą pomadkę lub stosujesz specjalne maseczki. Przychodzi jednak taki moment, gdy domowe metody przestają wystarczać – usta pokrywają się siateczką drobnych zmarszczek, coraz trudniej ci też zapanować nad zjawiskiem pierzchnięcia warg. Warto wtedy zacząć działać od środka – idealnie w nawilżaniu ust sprawdzi się rzadszy, nieusieciowiony lub lekko usieciowiony kwas hialuronowy. Preparaty na jego bazie wiążą i zatrzymują wodę w głębszych warstwach skóry, dzięki czemu usta są gruntownie nawilżone, a drobne zmarszczki w obszarze czerwieni wargowej ulegają spłyceniu – mówi dr Małgorzata Żak. Musisz jednak pamiętać, że wbrew powszechnej opinii taki zabieg lekko powiększa usta.

Medycyna estetyczna stosuje wiele metod na poprawę wyglądu ust, dobierając techniki do potrzeb i pożądanego efektu – możesz je powiększyć, wygładzić, ujędrnić czy nawilżyć. Rób to jednak z głową, aby nie osiągnąć karykaturalnego efektu!

Time Clinic

CH Panorama w Warszawie

al. Witosa 31, piętro II, lok. 216

tel.: + 48 533 222 777, + 48 22 245 30 60

recepcja@timeclinic.pl, www.timeclinic.pl