Rehabilitacja po operacyjnej korekcie nosa

Z przeprowadzonych badań wynika, iż Polacy boją się wizyty u stomatologa. Często zapominamy, iż dolegliwościom bólowym można zapobiec, wybierając jedną z wielu metod znieczulenia.

Dzięki stomatologii estetycznej każdy z nas może cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Proste zęby to marzenie niejednej osoby, a nie wszyscy chętnie przystają na założenie aparatu ortodontycznego. Ponadto, wszelkie ukruszenia, ułamania i nierówności nie wymagają tak drastycznych kroków. Zabiegi stomatologii estetycznej skutecznie pozbędą się zatem mniejszych lub większych mankamentów bez konieczności noszenia nieestetycznie wyglądających drutów.

Ponadto, stomatologia estetyczna pozwala na odtwarzanie brakujących zębów lub ich fragmentów. Wszelkie licówki, korony i implanty stosuje się bardzo często w razie ubytków czy konieczności usunięcia zęba. Obecnie implanty wyglądają już tak naturalnie, że nie ma możliwości aby odróżnić je od naturalnych zębów.

Nie bój się, to nie boli

Jednak nie każdy jest w stanie zdecydować się na wizytę w klinice. Najczęściej powodem tego jest strach. Wizyta u dentysty od zawsze kojarzona jest z silnym bólem i opuchlizną. Trzeba się z tym liczyć oczywiście po zabiegach, stosując okłady i leki przeciwbólowe, jednak w czasie zabiegu każdy lekarz stosuje odpowiednie znieczulenie, dzięki czemu doznania nie są tak silne i nieprzyjemne jak mogłoby się wydawać.

Jakie znieczulenie?

Najpopularniejszym rodzajem znieczulenia stosowanym w stomatologii estetycznej jest znieczulenie miejscowe, o ile pacjent nie jest uczulony na któryś ze środków. W tym przypadku znieczulenie może trwać od kilkunastu minut nawet do kilku godzin. Środek podawany jest za pomocą igły, głębokość zależy od potrzeb pacjenta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Jako, że jest to środek, która działa wyłącznie miejscowo, nie ma obaw przed prowadzeniem samochodu po wizycie w gabinecie.

Znieczulać można tez poprzez gaz rozweselający, który pomaga zwłaszcza w przypadku szczególnie zestresowanych pacjentów. Znieczulenie trwa tyle czasu, ile wdychany jest gaz. Jednak jeszcze przez mniej więcej godzinę po wizycie u stomatologa nie powinno się prowadzić samochodu. Jeśli zabieg tego wymaga i jest bardzo skomplikowany, lekarz może zadecydować o zastosowaniu znieczulenia ogólnego. Plusem na pewno jest to, że pacjent nie poczuje absolutnie niczego, jednak dojście do siebie po takim znieczuleniu może potrwać kilka godzin, dodatkowo istnieje wiele przeciwwskazań.

Aleksandra Wiktor