Olej z krokosza barwierskiego w pielęgnacji włosów kręconych

Romantyczne fale czy szalone loki? Właścicielki kręconych włosów mogą pozwolić sobie na dowolny rodzaj skrętu bez obaw o to, że pod wpływem działania warunków atmosferycznych ich fryzura znów będzie prosta. To niewątpliwa zaleta włosów kręconych. Nie jedyna zresztą. Kręcone włosy dodają bowiem niepowtarzalnego uroku i pozwalają zachować młody wygląd całej twarzy. Burza loków to także sprawdzony sposób na pełną objętości fryzurę. Nie oznacza to jednak, że szczęśliwe posiadaczki kręconych włosów wolne są od problemów w zakresie ich pielęgnacji. Podobnie jak każdy inny rodzaj włosów, również włosy kręcone wymagają właściwego odżywienia i nawilżenia. Do ich pielęgnacji warto stosować naturalne oleje i kosmetyki. Jednym z nich jest olej z krokosza barwierskiego. Dlaczego akurat on i jak działa na włosy kręcone? Przekonajmy się!

Maska do włosów suchych z olejem z krokosza – jak działa ten produkt?

Maska do włosów suchych z olejem z krokosza to kosmetyk, który powinien zająć ważne miejsce w pielęgnacji włosów przesuszonych. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na dużą zawartość olejku z krokosza barwierskiego, który w zakresie nawilżania i odżywiania włosów nie ma sobie równych. Regularnie stosowana maska do włosów suchych z olejem z krokosza jest więc sprawdzonym sposobem na wyraźną poprawę wyglądu i kondycji nawet najbardziej zniszczonych włosów. Może być ona stosowana zarówno do włosów prostych, jak i kręconych, choć przyznać trzeba, że szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku tych drugich.

W związku z tym, że maska do włosów suchych z olejem z krokosza, zgodnie ze swoją nazwą, zawiera przede wszystkim ów olejek, warto dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat – tym bardziej, że lista jego zalet jest naprawdę imponująca. Działanie olejku jest wszechstronne. Pozwala on ujarzmić nawet najbardziej niesforne włosy, wygładza je, dodaje im blasku, przeciwdziała ich elektryzowaniu, nawilża, działa ochronnie na skórę głowy i łodygę włosa, zapobiega negatywnym skutkom działania czynników zewnętrznych. Prawda, że brzmi imponująco? A to jeszcze nie koniec. W połączeniu z innymi składnikami, jak na przykład olejek jojoba, dogłębnie odżywia włosy, sprawiając tym samym, że stają się one gładkie, błyszczące i zdrowe.

Maska do włosów suchych z olejem z krokosza – jak stosować?

Maska do włosów suchych z olejem z krokosza, np. marki L’Oréal lub Vichy, bardzo dobrze poradzi sobie z problemami włosów kręconych. Dlatego warto wdrożyć ją do domowej pielęgnacji. W odróżnieniu od odżywki, którą należy stosować codziennie, maskę można zastosować 1-2 razy w tygodniu. Ważny jest jednak sposób jej aplikacji. Maska do włosów suchych z olejem z krokosza może być stosowana na całą długość włosów, a także na skalp. Nakładając ją dodatkowo można wykonać masaż skóry całej głowy, który pozwoli składnikom aktywnym zawartym w preparacie wniknąć głębiej w cebulki włosów.

Aby spotęgować efekt działania produktu, po nałożeniu go na włosy należy owinąć głowę foliowym czepkiem wykorzystywanym w zakładach fryzjerskich, a następnie turbanem zrobionym z ręcznika. Dzięki takiemu zabiegowi zwiększymy ciepłotę skóry głowy, sprzyjając przenikaniu pielęgnacyjnych substancji w strukturę włosów. Maska do włosów suchych z olejem z krokosza powinna być trzymana na głowie przez czas zalecany przez producenta. Po jego upływie maskę należy dokładnie spłukać, używając do tego celu chłodnej wody, która domyka łuski włosów, chroniąc je przed utratą wody.

Materiał zewnętrzny