Zabiegi Medycyny Estetycznej

Eksperci SkinClinic udzielają odpowiedzi na pytania

Odpowiedzi ekspertów SkinClinic na pytania użytkowników

Czy możliwe jest usunięcie tatuażu wykonanego przed laty? Na czym polega ozonoterapia? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielają eksperci SkinClinic Med. & Beauty.

Czym się różni zabieg IPL od tych z wykorzystaniem lasera?

Dr Grzegorz Kołodziejski, lekarz dermatolog specjalizujący się w laseroterapii: IPL – intensywność tego światła jest bardzo silna, jest to maszyna która uderza na kilku różnych płaszczyznach i kilka różnych problemów naraz.

Laser z reguły działa na w obrębie jednej płaszczyzny i na jeden problem, pozwala usunąć jeden defekt. Mocny IPL jest więcej w stanie zrobić niż od mocnego lasera.

SkinClinic

Kilka lat temu zdecydowałam się na tatuaż na ramieniu, jednak wybrany wzór zdążył mi się znudzić.  Czy możliwe jest jego usunięcie? Mój tatuaż jest stosunkowo duży.

Dr Grzegorz Kołodziejski, lekarz dermatolog specjalizujący się w laseroterapii: Usunięcie tatuażu jest możliwe nie zawsze jednak w 100%. Im szybciej od zrobienia tatuażu zdecydujemy się na jego usunięcie, tym łatwiej jest go usunąć. Najłatwiej usuwa się tatuaże w jednym kolorze np. niebieskim, trochę trudniej i więcej zabiegów musimy wykonać przy usuwaniu tatuażu kolorowego.  Do tego typu zabiegów usuwamy lasera Nd YAG Q Switch.

 Dr Grzegorz Kołodziejski – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl

Choć przywiązuję dużą wagę do pielęgnacji twarzy, na policzkach regularnie pojawiają się kaszaki. Czy istnieją jakieś zabiegi, dzięki którym mogłabym się ich pozbyć?

 Dr n. med. Dorota Kwiatkowska, specjalista dermatolog: Kaszaki na twarzy są niezwykle rzadkie więc najpierw proponuję wizytę u lekarza dermatologa by zdiagnozował co ma pacjent na twarzy a dopiero później można ewentualnie dobrać odpowiednią pielęgnację oraz zabiegi, które pozbawią problemu. Myślę, że to jednak nie są kaszaki tylko jakieś inne problemy skórne.

SkinClinic

Słyszałam, że skóra po peelingach medycznych bardzo mocno się łuszczy. Jakich kosmetyków do pielęgnacji twarzy należy używać po tego typu zabiegach? Czy można wykonać pełny makijaż?

Dr n. med. Dorota Kwiatkowska, specjalista dermatolog W zależności od tego jaki jest to peeling i jak głęboki, zawsze musimy pamiętać o kremach z filtrem na dzień natomiast na noc o kremach łagodzących. Polecam potrójnie działające serum antyoksydacyjne Ce Ferulic – SkinCeuticals. Zawarta w nim witamina C i kwas ferulowy skutecznie przyspieszają regenerację naskórka po takim zabiegu

Póki skóra się łuszczy, nie powinno się wykonywać makijażu, zwłaszcza po peelingu medycznym powinniśmy się wstrzymać przez około 7 dni, natomiast po peelingach kosmetycznych można dużo wcześniej wykonać makijaż.

Mój nastoletni syn cierpi na trądzik. Słyszałam, że w leczeniu tej choroby świetne rezultaty przynosi ozonoterapia. Na czym polega ten zabieg?

Dr n. med. Dorota Kwiatkowska, specjalista dermatolog: Dematolodzy niespecjalnie zalecają ozonoterapię, ponieważ ozonoterapia nie jest leczeniem przyczynowym choroby a przy leczeniu trądziku należy leczyć przyczynowo, można ją stosować jako leczenie wspomagające.

Dr Dorota Kwiatkowska – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl

Artykuł sponsorowany

Po powrocie z urlopu mam na twarzy liczne przebarwienia. Kiedyś usuwałam je przy pomocy kwasów, ale  słyszałam, że tego typu zabiegi najlepiej przeprowadzić w zimie, gdy dzień jest krótki i nie mamy zbyt dużej styczności ze słońcem. Czy istnieje jakiś bezpieczny sposób usuwania przebarwień, z którego mogłabym skorzystać wiosną?

Dr Dorota Szostek, lekarz medycyny estetycznej: Jest kilka metod usunięcia przebarwień. Są to peelingi kwasowe, cosmelan i laser frakcyjny. Po każdym z tych zabiegów należy zabezpieczać skórę przed słońcem stosując krem z filtrem 50 + , filtry należy nakładać co 2-3 godziny. Pora roku nie ma znaczenia, zimą też musimy zabezpieczać się kremem ochronnym.

SkinClinic

Moja twarz ma zaburzone proporcje ze względu na opadające policzki. Czy przy pomocy mało inwazyjnych metod można przywrócić im dawny wygląd?

Dr Dorota Szostek, lekarz medycyny estetycznej: Zależy kto uważa jaki zabieg za mało inwazyjny czy wykluczamy tu tylko chirurgię plastyczną czy również inne zabiegi medycyny estetycznej. Najmniej inwazyjnym zabiegiem  z zakresu medycyny estetycznej  to  lifting Ulthera  który polega na koncentracji energii dźwiękowej w wybranych miejscach i na określonej głębokości, co skutkuje znaczącym napięciem i ujędrnieniem skóry, Inne zabiegi podnoszące policzki to np. wypełniacze, mezoterapia napinająca skórę jak również nici liftingujące.

Inne zabiegi z zakresu kosmetologii to zabieg z zastosowaniem głębokiej podczerwieni czyli termolifting zaffiro który podgrzewa włókna kolagenowe, zagęszcza skórę i podciąga. Należy wykonać  3-6 zabiegi w odstępach  3-4 tygodniowych.

Kolejnym zabiegiem liftingującym jest CoaxMed który jest falą radiową.  Fala radiowa podgrzewa włókna kolagenowe przebudowuje je i zagęszcza przez co podciąga opadające policzki.

Maria Koniec, kosmetolog: Można również zaproponować zabieg Maximus – fala radiowa połączona z elektrostymulacją mięśni. Fala radiowa rozgrzewa włókna kolagenowe przez co dochodzi do ich skracania a elektrostymulacja mięśni wpływa na ujędrnienie i odbudowę mięśnia co w efekcie końcowym daje poprawę owalu twarzy i znaczącą liftinguje twarz.

Dr Dorota Szostek – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu Zadbajosiebie.pl

SkinClinic

Czy zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków przynoszą dobre rezultaty w walce z cellulitem?

Maria Koniec, kosmetolog: Tak. Zabiegi z ultradźwiękami przynoszą rewelacyjne efekty. Takim zabiegiem może być Liposhock – są to ultradźwięki połączone z falą uderzeniową Shock Wave. Ultradźwięki rozluźniają wiązania komórek tłuszczowych a fala uderzeniowa rozbija komórki tłuszczowe. W następstwie zabiegu ożywiona i udrożniona zdrowa tkanka w naturalny sposób pozbywa się uwolnionego tłuszczu, który w wyniku procesów metabolicznych jest ostatecznie usuwany z organizmu.

Kosmetolog Maria Koniec – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl

Przeglądając prasę, natknęłam się na informację o zabiegach odmładzających z wykorzystaniem „Złotych Nici”. Czy rzeczywiście zawierają one cenny kruszec?

Dr Monika Bujanowska, lekarz medycyny estetycznej: Złote nici zawierają złoto w czystej postaci 99,99 złota które nie jest alergizujące, nie ma żadnych domieszek i w związku z tym jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Efekty zastosowania złotych nici poza liftingiem i napięciem skóry, to także odżywienie i rewitalizacja skóry. Złoto pobudza nowotworzenie się naczyń krwionośnych także skóra jest odżywiona i poprawia się jej struktura  oraz koloryt.

Dr Monika Bujanowska – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl

Czy po zabiegu rewitalizacji warg sromowych konieczna jest hospitalizacja?

Dr n. med. Iryna Kozicka, specjalista ginekolog położnik: Po zabiegu rewitalizacji warg sromowych  nie jest konieczna hospitalizacja, pacjentka może wrócić do swoich codziennych czynności jednakże należy utrzymywać wstrzemięźliwość seksualną przez kolejne 7 dni.

Dr Iryna Kozicka – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl 

SkinClinic Med&Beauty

Warszawa Centrum, ul. Stawki 4B, tel.  22 424 46 46,
Warszawa Mokotów, ul. Żaryna 7, tel.  22 407 27 72
www.skinclinic.pl

Artykuł sponsorowany

Komentarze (4)

Wanda Niedziwedz

9 lat temu

Cudowanie że można w każdym momencie zdecydować się na usunięcie tatuażu, moja córa niedawno zrobiła sobie jeden na ramieniu (bez mojej zgody), mam nadzieje że uda mi się ją namówić do usunięcia. A jak nit to może sama kiedyś dojrzeje do takiej decyzji.

Marieta Adamczyk

9 lat temu

Moja siostra podleczyła trądzik Izotekiem, ale myślę, że przydałyby się jej zabiegi kosmetyczne wspomagające kurację. Chętnie dowiem się, czy Izoteku można stosować ozonoterapię.

Zostaw komentarz