Odpowiedzi ekspertów SkinClinic na pytania użytkowników

Czy możliwe jest usunięcie tatuażu wykonanego przed laty? Na czym polega ozonoterapia? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielają eksperci SkinClinic Med. & Beauty.

Czym się różni zabieg IPL od tych z wykorzystaniem lasera?

Dr Grzegorz Kołodziejski, lekarz dermatolog specjalizujący się w laseroterapii: IPL – intensywność tego światła jest bardzo silna, jest to maszyna która uderza na kilku różnych płaszczyznach i kilka różnych problemów naraz.

Laser z reguły działa na w obrębie jednej płaszczyzny i na jeden problem, pozwala usunąć jeden defekt. Mocny IPL jest więcej w stanie zrobić niż od mocnego lasera.

SkinClinic

Kilka lat temu zdecydowałam się na tatuaż na ramieniu, jednak wybrany wzór zdążył mi się znudzić.  Czy możliwe jest jego usunięcie? Mój tatuaż jest stosunkowo duży.

Dr Grzegorz Kołodziejski, lekarz dermatolog specjalizujący się w laseroterapii: Usunięcie tatuażu jest możliwe nie zawsze jednak w 100%. Im szybciej od zrobienia tatuażu zdecydujemy się na jego usunięcie, tym łatwiej jest go usunąć. Najłatwiej usuwa się tatuaże w jednym kolorze np. niebieskim, trochę trudniej i więcej zabiegów musimy wykonać przy usuwaniu tatuażu kolorowego.  Do tego typu zabiegów usuwamy lasera Nd YAG Q Switch.

 Dr Grzegorz Kołodziejski – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl

Choć przywiązuję dużą wagę do pielęgnacji twarzy, na policzkach regularnie pojawiają się kaszaki. Czy istnieją jakieś zabiegi, dzięki którym mogłabym się ich pozbyć?

 Dr n. med. Dorota Kwiatkowska, specjalista dermatolog: Kaszaki na twarzy są niezwykle rzadkie więc najpierw proponuję wizytę u lekarza dermatologa by zdiagnozował co ma pacjent na twarzy a dopiero później można ewentualnie dobrać odpowiednią pielęgnację oraz zabiegi, które pozbawią problemu. Myślę, że to jednak nie są kaszaki tylko jakieś inne problemy skórne.

SkinClinic

Słyszałam, że skóra po peelingach medycznych bardzo mocno się łuszczy. Jakich kosmetyków do pielęgnacji twarzy należy używać po tego typu zabiegach? Czy można wykonać pełny makijaż?

Dr n. med. Dorota Kwiatkowska, specjalista dermatolog W zależności od tego jaki jest to peeling i jak głęboki, zawsze musimy pamiętać o kremach z filtrem na dzień natomiast na noc o kremach łagodzących. Polecam potrójnie działające serum antyoksydacyjne Ce Ferulic – SkinCeuticals. Zawarta w nim witamina C i kwas ferulowy skutecznie przyspieszają regenerację naskórka po takim zabiegu

Póki skóra się łuszczy, nie powinno się wykonywać makijażu, zwłaszcza po peelingu medycznym powinniśmy się wstrzymać przez około 7 dni, natomiast po peelingach kosmetycznych można dużo wcześniej wykonać makijaż.

Mój nastoletni syn cierpi na trądzik. Słyszałam, że w leczeniu tej choroby świetne rezultaty przynosi ozonoterapia. Na czym polega ten zabieg?

Dr n. med. Dorota Kwiatkowska, specjalista dermatolog: Dematolodzy niespecjalnie zalecają ozonoterapię, ponieważ ozonoterapia nie jest leczeniem przyczynowym choroby a przy leczeniu trądziku należy leczyć przyczynowo, można ją stosować jako leczenie wspomagające.

Dr Dorota Kwiatkowska – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl

Artykuł sponsorowany