Miewasz czasami wrażenie, że Twoje oczy ukryte są za niewidzialną kurtyną zmęczenia? Czas ją zrzucić by odsłonić spojrzenie, które zahipnotyzuje otaczającą Cię rzeczywistość. Znając kilka zasad pielęgnacji okolic oczu, szybko i skutecznie podkreślisz ich piękno.

Po pierwsze – zawsze stosuj preparaty, które są przeznaczone do pielęgnacji tych obszarów, ponieważ przeszły one pozytywnie testy okulistyczne. To gwarancja wyższego stopnia bezpieczeństwa przed wystąpieniem reakcji alergicznych. Jest to bardzo istotne, ponieważ skóra wokół oczu jest niezwykle podatna na podrażnienia ze względu na zlokalizowane tu komórki wywołujące alergię (tzw. mastocyty). Ponadto preparaty pod oczy powinny zawierć składniki aktywne o dużej mocy nawilżania. Skóra pod oczami jest cienka i praktycznie nie posiada podściółki tłuszczowej, co sprawia, że dużo łatwiej ulega przesuszeniu. Istotne jest również delikatne jej natłuszczanie, zapewniające ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Nieestetyczne worki pod oczami są natomiast wynikiem słabego krążenia krwi, kruchych naczynek krwionośnych i tworzeniem się tzw. zastojów limfatycznych. Aby im przeciwdziałać korzystaj z produktów zawierających składniki przyspieszające mikrokrążenie i uszczelniające naczynka włosowate.

Szybki efekt doskonale wypielęgnowanej skóry łatwo osiągniesz dzięki zastosowaniu produktów o skoncentrowanej mocy działania. Polecam produkty szwajcarskiej marki dermokosmetyków Skincode. Spośród szerokiego wachlarza produktów, idealnie sprawdzające się prz pielęgnacji okolic oczu są:

skincodeKrem przywracający piękny kontur oka z linii Skinocode Essentials. Jest to aktywnie działający krem o lekkiej konsystencji, bardzo intensywnie nawilża delikatną skórę wokół oczu, nie powoduje jej podrażnienia. Dzięki starannie dobranym składnikom aktywnym, m.in. kofeinie i olejkowi ze słodkich migdałów o właściwościach drenujących, rozjaśnia cienie pod oczami i redukuje opuchliznę. Skóra staje się bardziej jędrna i odświeżona, drobne zmarszczki zostają wygładzone, a cienie stają się niewidoczne. Skóra pod oczami ulega wyraźnemu zagęszczeniu.
 
 
Oraz
 
 
skincode2Krem cofający czas pod oczy z linii Skincode Essentials age lab. To delikatny krem o bardzo skoncentrowanym działaniu. Wzmacnia strukturę kolagenowo – elastynową wrażliwej skóry wokół oczu. Zawiera szereg składników bardzo intensywnie nawilżających. Pobudza regenerację i podziały komórkowe oraz chroni przed wolnymi rodnikami. Wysoko skuteczne połączenie skoncentrowanego CM-Glucan’u z peptydem stymulującym syntezę kolagenu pozwala na szerokie spektrum działania nawet w głębokich strukturach skóry. Skóra pod oczami w trakcie i po kuracji staje się bardziej naciągnięta. Jednocześnie dzięki zastosowaniu składników przyspieszających mikrokrążenie, likwiduje cienie i worki pod oczami.

Oprócz starannej codziennej pielęgnacji, pamiętaj również o zdrowym trybie życia, a przede wszystkim o odpowiedniej dawce snu. Wtedy na pewno będziesz chętnie zerkać w lustro by cieszyć się wypoczętym i kuszącym spojrzeniem.

Magdalena Sobańska – kosmetyczka