Nowoczesne metody powiększania piers

Większość kobiet posiada zastrzeżenia odnośnie wyglądu swojego biustu. Współczesne metody jego powiększania nie są już tak niebezpieczne i inwazyjne jak jeszcze kilkanaście lat temu.

Najczęściej obiekcje pań dotyczą rozmiaru. Kobiety w róznym wieku marzą o większych lub bardziej krągłych piersiach. Na chwilę obecną zabiegi chirurgii estetycznej oferują kilka różnych i niezwykle nowoczesnych metod.

Implanty

Powiększanie piersi implantami jest najbardziej znaną metodą korygowania wyglądu biustu. Jest to jednak zabieg nacechowany stosunkowo wysokim ryzykiem powikłań. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i może pozostawiać nieestetyczne blizny. Okres rekonwalescencji wynosi kilka dni. Pacjentka w tym czasie borykać się musi z dolegliwościami bólowymi, nosić specjalny opatrunek oraz stosować dietę. Efekt jest jednak trwały. Pobyt w szpitalu trwa ok. 2-3 dni, zaś okres rekonwalescencji trwa kilka tygodni.

Żel Macrolane

Jest to specjalny wypełniacz, którego składniki opierają się na stabilizowanym kwasie hialuronowym pochodzenia niezwierzęcego. Można go wykorzystywać w sporych ilościach, dlatego też jest doskonałą alternatywą dla skalpela. Idealny dla kobiet, które pragną zwiększyć obojętność oraz ładnie wymodelować i podnieść piersi bez przechodzenia przez uciążliwą rekonwalescencję. Niestety rezultaty nie są długotrwałe ponieważ preparat ulega wchłonięciu w zależności od naszego organizmu. Tuż po zabiegu, pacjentka jest odsyłana no domu z zaleceniem wypoczywania.

Lipomodeling

To nic innego jak powiększanie piersi własnym tłuszczem.  Chirurg przeprowadza liposukcję w obrębie brzucha, bioder oraz ud w celu pobraniu tłuszczu, a następnie po odpowiednim przygotowaniu – wszczepia go pod skórę piersi. Pobyt w klinice trwa z reguły dobę, ale zdarza się, że pacjentka od razu jest wypuszczana do domu. Efekt utrzymuje się ok. 2-3 lat

Różnice

Różnice są widocznie w cenie zabiegu, czasie rekonwalescencji oraz przede wszystkim dotyczą efektu. Dzięki użyciu implantów możemy naprawdę znacznie powiększyć nasze piersi, zaś lipomodeling i żel Macrolane polecane są dla pań, które pragną przywrócić im dawną sprężystość oraz kształt.

Każda z pań, która decyduje się na taki zabieg decyzję odnośnie wyboru metody podejmuje sama. Chirurg proponuje najlepsze dla nas rozwiązanie, dlatego powinno się dokładnie wysłuchać jego rad i uwag. Ostatnie słowo należy jednak do nas, dlatego swoją decyzję należy dobrze przemyśleć.

Natalia Herzog