Zabiegi Medycyny Estetycznej

Nietypowe sposoby na utratę tkanki tłuszczowej: liposukcja, kąpiele zdrowotne, co jeszcze?

Nietypowe sposoby na utratę tkanki tłuszczowej: liposukcja, kąpiele zdrowotne, co jeszcze

PantherMedia A9145461

Smukłe i jędrne ciało jest nie tylko atrakcyjne, ale i przede wszystkim zdrowsze, silniejsze oraz mniej podatne na choroby. Najlepszy sposobem na zniwelowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej są: zdrowa dieta, deficyt kaloryczny oraz regularne treningi. Warto jednak wiedzieć, że można przyspieszyć ten proces zabiegami. Sprawdź 5 najpopularniejszych!

Czym są kąpiele zdrowotne?

Kąpiele zdrowotne są sanatoryjną ofertą dla osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Dzięki nim możliwe są: poprawienie wyglądu ciała oraz stanu zdrowia, a także relaks. W zależności od wykorzystanych do kąpieli dodatków osiągnąć można różne cele, w tym np. przyspieszenie spadku masy ciała, redukcję cellulitu oraz poprawę metabolizmu organizmu. Substancjami wspierającymi te procesy są: brom, jod, krzem, magnez, selen, wapń oraz zioła. To bardzo ciekawa metoda odchudzania, dlatego redukcja masy ciała przy wsparciu kąpieli zdrowotnych została opisana na forwoman.pl – można odnaleźć tam więcej informacji związanych z tym tematem.

Na czym polega liposukcja?

Liposukcja jest zabiegiem operacyjnym, którego celem jest odessanie tłuszczu z wybranych przez pacjenta partii ciała. Pozwala na szybkie oraz stałe usunięcie tkanki z:

 • podbródka,
 • brzucha,
 • „boczków”,
 • piersi,
 • ramion,
 • bioder,
 • ud,
 • okolicy pod kolanami,
 • łydek,
 • pleców,
 • wzgórka łonowego.

Do przeprowadzenia zabiegu konieczne jest wykonanie niewielkich nacięć (około 1,5 – 2,5 mm) w skórze, przez które wprowadzane są kaniule podłączone do aparatu odsysającego. Za ich pomocą rozbijane są skupiska tłuszczu, które następnie są odsysane. Liposukcja może być przeprowadzana zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym. Aktualnie operacja ta wykonywana jest kilkoma metodami, lekarz dobiera najkorzystniejszą dla stanu zdrowia oraz ilości tkanki tłuszczowej pacjenta.

Czy warto wykonać lipolizę?

Lipoliza iniekcyjna jest mniej inwazyjnym zabiegiem trwałego usunięcia tkanki tłuszczowej z organizmu. Przeprowadzana jest za pomocą wprowadzenia do organizmu w formie zastrzyków substancji likwidujących komórki tłuszczowe (mogą być to fosfatydylocholiny, deoksycholanu sodu albo obie łącznie). Dzięki nim tłuszcze są rozpuszczane i metabolizowane w wątrobie, a następnie wydalane z organizmu. Warto podkreślić, ze lipoliza przeznaczona jest jedynie dla osób z prawidłowym BMI oraz lekką nadwagą, nie nadaje się on do niwelowania otyłości. Partie ciała, które można poddać lipolizie są analogiczne do tych, które mogą być objęte liposukcją. Jest to zabieg obarczony mniejszym prawdopodobieństwem powikłań oraz tańszy w porównaniu z nią.

Co to jest HIFU?

HIFU nazywane jest także rozbiciem komórek tłuszczowych. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Ich działanie wywołuje ruchy i tarcie komórek. W efekcie tego wytwarzane jest ciepło, dochodzi do mikrooparzeń, zniszczona zostaje także struktura komórki tłuszczowej, która zostaje usunięta z organizmu. Zazwyczaj zabieg przeprowadzany jest na twarzy oraz szyi. Oprócz wyszczuplenia zaobserwować można także inne efekty – redukcję zmarszczek, wygładzenie i ujędrnienie skory oraz zniwelowanie opadających policzków.

Na czym polega odchudzanie zimnem?

Odchudzanie zimnem nazywane jest fachowo kriolipolizą. Dowiedziono, że tłuszcz jest nieodporny na działanie niskich temperatur, dlatego w urządzeniach do przeprowadzania zabiegów temperatura może być obniżana do około 0°C. Jej działanie doprowadza do powiększenia się objętości komórek, uszkodzenia ich błon oraz rozpadu. W organizmie rozwija się kontrolowany stan zapalny, w którego efekcie limfocyty usuwa uszkodzone komórki oraz pokłady tłuszczu. Kriolipoliza wymaga zassania skóry wraz z tkanką tłuszczową za pomocą specjalnej głowicy, a następnie schłodzenia jej. Zabieg  może być stosowany m.in. na: brzuchu, biodrach, pośladach, udach, łydkach, ramionach oraz karku.

Dodaj komentarz