Zdrowie

Jakie diety odchudzające warto stosować?

Jakie diety odchudzające warto stosować

Szczupła sylwetka to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, która dotyczy coraz większej ilości osób w każdym wieku. Siedzący i bardzo szybki tryb życia, niezdrowe, wysoko przetworzone jedzenie, stres i wiele innych czynników może mieć wpływ na problemy z przemianą materii, pobieraniem składników odżywczych z pokarmu, a w efekcie odkładanie się tkanki tłuszczowej i dalsze problemy zdrowotne. Jednym ze sposobów, aby zaradzić temu problemowi, jest przejście na dietę, jednak nie może to być pierwsza lepsza dieta.

Gdzie szukać pomocy w schudnięciu?

Programy telewizyjne, media społecznościowe, kolorowe magazyny… Wszystkie te media bombardują nas informacjami na temat najnowszych sposobów na szczupłą sylwetkę, można wręcz odnieść wrażenie, że bycie na diecie jest modne. Niestety większość „dobrych rad”, które kierowane są do dużej liczby odbiorców, niosą za sobą spore ryzyko, że nie będą skuteczne lub wręcz okażą się szkodliwe dla niektórych osób. Jeśli faktycznie chcemy schudnąć, musimy wziąć pod uwagę potrzeby swojego organizmu, wszelkie problemy zdrowotne, z którymi się borykamy oraz to, jak nasz organizm reaguje na konkretne produkty. Oczywiście można próbować szukać inspiracji w internecie, najpopularniejsze diety odchudzające wymienia blog Szmineczka, jednak trzeba podejść do tego bardzo ostrożnie.

Aby mieć pewność, że przechodząc na dietę nie wyrządzimy sobie więcej szkody niż pożytku, warto skonsultować to z lekarzem rodzinnym. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wizyta u dietetyka, który skomponuje dla nas jadłospis i udzieli konkretnych rad, które sprawdzą się w naszym przypadku.

Co jeść żeby schudnąć?

Jeśli nasz problem nie osiągnął jeszcze zbyt dużych rozmiarów i chcemy schudnąć co najwyżej kilka kilogramów, żeby lepiej poczuć się np. latem na plaży, to warto pomyśleć o wprowadzeniu zdrowych nawyków żywieniowych, które na pewno wyjdą każdemu na dobre. Po pierwsze należy unikać produktów, które mają wysoki indeks glikemiczny, a są to m.in.: białe pieczywo, drożdżówki, ciasta, frytki, chipsy, piwo oraz inne słodzone napoje. Szkodliwe są również wszelkie fast-foody, gotowe dania i wysoko przetworzone produkty. Można je na szczęście zastąpić zdrowymi, bogatymi w błonnik i składniki odżywcze przekąskami np. z warzyw i owoców.

Jak szybko schudnąć?

To pytanie zadaje wiele osób, niestety odpowiedź raczej ich nie usatysfakcjonuje, gdyż szybka utrata wagi jest wręcz niewskazana i najczęściej kończy się efektem jo-jo. Niektórzy decydują się na radykalne kroki, bardzo mocno zmniejszają ilość spożywanych pokarmów lub wdrażają w życie wymagające diety, jak np. dieta ketogenna. Prawda jest taka, że nie da się szybko schudnąć bez konsekwencji, które mogą być w niektórych przypadkach nawet bardzo przykre dla zdrowia.

Jeśli nie chcemy korzystać z pomocy specjalistów, warto zacząć wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe do swojego życia i powoli zmieniać swój jadłospis, usuwając z niego potrawy i produkty, które są kaloryczne, a jednocześnie nie niosą ze sobą wartości odżywczych.

Dodaj komentarz