Czym zastąpić sweter

Ten tydzień rozpoczął się od znacznego spadku temperatur.  Brak słońca, deszcz i chłód sprzyjają spadkowi odporności. To bardzo niekorzystne zjawisko, biorąc pod uwagę fakt, że epidemia COVID-19 w Polsce ulega nasileniu. Warto zadbać o układ immunologiczny i postawić na ciepły ubiór na jesień. Czym zastąpić sweter?

Nie każda z nas czuje się komfortowo w swetrze. Wynika to z różnych czynników. Jedne z nas mają bardzo wrażliwą skórę, która łatwo ulega podrażnieniu w wyniku oddziaływania włókien wełnianych i akrylowych. Poza tym swetry lubią się kłaczkować, pozostawiając paprochy na innych elementach naszej garderoby. Swetry nie należą też do trwałych elementów garderoby. Dość szybko się niszczą i wymagają wymiany na nowe. Czym zastąpić sweter?

Bawełniana bluza, czyli alternatywa dla swetra

Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, lepiej postawić na bawełnianą bluzę zamiast swetra. Jest ona dużo przyjemniejsza dla skóry. Poza tym, gdy ma pod spodem miśka, dość dobrze grzeje i zapobiega przed wychłodzeniem organizmu. Dziś bluzy nie zawsze mają typowo sportowy krój. Wiele z nich ma nawet dekolt typu serek lub ozdoby w postaci falban. Można je też kupić w twarzowych kolorach, w tym odcieniu liliowym. Wiele bluz można śmiało łączyć z grubszymi spódnicami i wyglądać na tyle elegancko, aby udać się w takim stroju do biura.

Gruba marynarka zamiast swetra

Nie znosisz swetrów? Nie kupujesz ich, bo każdy i tak koniec końców cię drapie? Postaw na grubszą marynarkę, zwróć przy tym uwagę, aby nie była ona wykonana z wełny, gdyż problem nadal będzie powracał. Ważne, aby marynarka, którą nosisz zamiast swetra, miała guziki, haftki lub zamek błyskawiczny. Warto ją zapiąć, aby się nie przeziębić.

Kurtka jeansowa jako sweter

Coraz więcej osób wykorzystuje okrycia wierzchnie na porę przejściową jako swetry. Kurtkę jeansową, jeśli nie ma kroju oversize, można śmiało założyć pod grubszy płaszcz i chodzić w niej po biurze. To dobre rozwiązanie, bo większość katan można zapiąć i w ten sposób uchronić się przed chłodem.

Ramoneska zamiast swetra

Pod płaszcz możemy założyć nie tylko kurtkę jeansową, ale też ramoneskę. Ona także zapewni nam trochę ciepła. Dla wielu osób jest dużo wygodniejsza od swetra, bo nie drapie i nie wykazuje tendencji do mechacenia się. W biurze ramoneska stanowi stylowy dodatek. Outfit z jej wykorzystaniem zawsze jest trendy i pozostawia szerokie pole manewru.