Nietrzymanie moczu jest częstą przypadłością dojrzałych kobiet. Nie jest powodem do wstydu, nie musi też ograniczać w codziennym życiu. Akceptacja przypadłości nie oznacza jednak, że musimy poddawać się chorobie i przestać dbać o swój wygląd. Odpowiednia ochrona skóry powinna stać się priorytetem.

 Dobrze wybrane majtki chłonne to podstawa sukcesu!

Majtki chłonne stają się podstawowym sprzymierzeńcem osób mających problemy z nietrzymaniem moczu. Na tym produkcie oszczędzać nie można. Idealnie dopasowane pod względem anatomicznym, chłonne i przyjazne skórze, pomagają zachować dobre samopoczucie mimo tak uciążliwej dolegliwości. Gdzie szukać najlepszych produktów tego typu? Szeroką ofertą może się pochwalić TENA, która specjalnym produktem są właśnie pieluchomajtki dla dorosłych. Wykonane z przewiewnych materiałów pozwalają chronić skórę przed wilgocią, a delikatne materiały nie podrażniają jej nawet podczas dłuższego ich stosowania.

Kosmetyki, z których warto skorzystać

Wygodne i chłonne pampersy dla dorosłych to podstawa dla każdego, kto mimo problemów z nietrzymaniem moczu chce zachować skórę w dobrym stanie. Warto jednak korzystać z dodatkowej ochrony, jaką dają kremy i olejki zalecane osobom skazanym na pieluchomajtki. Kremy z cynkiem to kosmetyki, dzięki którym zapewnienie skórze ochrony na najwyższym poziomie staje się znacznie łatwiejszym zadaniem. Zaletą tlenku cynku jest jego skuteczność w walce z bakteriami stanowiącymi poważne zagrożenie dla skóry i ogólnego stanu zdrowia. Nowoczesne kremy ochronne produkowane specjalnie z myślą o pacjentach leżących i skazanych na korzystanie z pieluch przez dłuższy czas zapobiegają dodatkowo powstawaniu odparzeń oraz podrażnień. W kosmetykach takich często znajduje się arginina. Ten składnik skutecznie nawilża skórę, sprzyja też jej regeneracji. W codziennej pielęgnacji mogą się okazać pomocne również specjalne ściereczki oraz płyny do kąpieli. Stanowią one bezpieczną alternatywę dla mydła, które może wysuszać delikatną skórę oraz podrażniać ją. Ryzyko naruszenia naturalnego pH skóry w okolicach intymnych sprawia, że wiele osób walczących z nietrzymaniem moczu rezygnuje z tradycyjnego mydła i szuka delikatniejszych środków pielęgnacyjnych.

Oddychające pieluchomajtki oraz stosowane jako dodatkowa ochrona, a kosmetyki mogą pomóc utrzymać skórę w dobrym stanie. Dla pacjentów, a w szczególności dla kobiet, jest to sprawa bardzo ważna. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji nawet przy dłuższych problemach związanych z nietrzymaniem moczu można się cieszyć świeżością i komfortem.