Jak nosić pudrowy róż
Pexels

Pudrowy róż to niezwykle wdzięczny kolor, który na stałe wszedł do klasyki. Możemy go założyć nie tylko na randkę z ukochanym, ale też na uroczystość rodzinną czy do pracy. Pudrowy róż bywa zaliczany do neutralnych odcieni, które powinny stanowić bazę naszej garderoby, ponieważ dobrze łączą się z innymi kolorami. W naszym artykule podpowiadamy, jak nosić pudrowy róż.

Spis treści:

  1. Komu pasuje pudrowy róż?
  2. Czy pudrowy róż pasuje dojrzałym kobietom?
  3. Sukienka w pudrowym różu idealna do biura
  4. Tiulowa różowa spódnica – podkreśla ruch
  5. Koronkowa sukienka w pudrowym różu
  6. Spódnicospodnie w kolorze pudrowego różu

Komu pasuje pudrowy róż?

Każdy kolor ma wiele odcieni. Pudrowy róż stanowi najjaśniejsze wydanie różu. Z tego też powodu zakłada się, że pasuje tylko szatynkom o ciepłej karnacji, a eteryczne blondynki oraz bladolice brunetki wymywa. Oczywiście, wiele zależy od tonacji samego pudrowego różu oraz naszego makijażu i dodatków. Jeśli umiejętnie dobierzemy poszczególne składowe, będziemy fenomenalnie wyglądać w tym kolorze. Pudrowy róż w przybrudzonym odcieniu pasuje też eterycznym blondynkom i bladolicym brunetkom. Aby kolor ich nie wymywał, łatwo zestawić go z fuksją na ustach. Pamiętajmy, aby w przypadku jaśniejszych odcieni ubrań stawiać na żywsze i wyraziste pomadki.  One sprawią, że odzież znajdująca się w bliskim sąsiedztwie naszej twarzy nie wymyje nas.

Komu pasuje pudrowy róż

Pexels

Czy pudrowy róż pasuje dojrzałym kobietom?

Wokół pudrowego różu narosło wiele mitów i fałszywych przekonań. Wiele osób zakłada, że róż to kolor infantylny, który przystoi tylko małym dziewczynkom. Dojrzałym kobietom nie wypada go nosić. Nic bardziej mylnego. Róż jest dobry dla każdego. To jeden z najbardziej wdzięcznych kolorów, ponieważ nadaje nam świeżości i odejmuje lat. Pudrowy róż świetnie pasuje dojrzałym kobietom, ponieważ działa niczym blenda i odbija światło, optycznie wygładzając istniejące zmarszczki. Poza tym jest to bardzo dziewczęcy kolor, który sprawia, że wyglądamy młodziej, niż wskazuje metryka.

Sukienka w pudrowym różu idealna do biura

Pudrowy róż jest zaliczany do klasycznych odcieni, dlatego wiele firm dopuszcza go u swoich pracownic. Sukienka w pudrowym różu powinna jednak mieć odpowiedni krój i długość. Unikamy kreacji z mocno wyciętym dekoltem. Sukienka bodycon nadaje się do biura, ale powinna sięgać tuż przed kolano. Nieco krótsza może sprawiać wrażenie, że wybrałyśmy się na randkę, nie do pracy.

Tiulowa różowa spódnica – podkreśla ruch

Tiulowa różowa spódnica może kojarzyć się z małą dziewczynką lub baletnicą. Dużo jednak zależy od jej długości, ewentualnego printu etc. Tiulowa różowa spódnica to świetne rozwiązanie dla kobiet, które pragną nadać sobie trochę krągłości na wysokości bioder. Dzięki kilku warstwom materiału ta część ciała sprawia wrażenie szerszej niż w rzeczywistości. To dobry wybór dla kobiet o figurze stożka czy kolumny. Tiulowa różowa spódnica w ich przypadku wyrównuje proporcje sylwetki. Objętość biodrom dodatkowo nadaje jasny kolor. Pamiętajmy o tym, że tiulowa różowa spódnica pięknie płynie w ruchu, przez co idealnie sprawdzi się podczas tańca.

Koronkowa sukienka w pudrowym różu

Koronka kojarzy się z kobiecością i zmysłowością. Mężczyźni mają do niej słabość. W związku z tym koronkowa sukienka w pudrowym różu idealnie nadaje się na romantyczną randkę. Najlepiej połączyć ją ze szpilkami lub sandałami na obcasie. Pudrowy róż to także jeden z ulubionych kolorów mężczyzn, ponieważ kojarzy się z delikatnością.

Jak nosić pudrowy róż

Zdjęcie autorstwa KoolShooters z Pexels

Spódnicospodnie w kolorze pudrowego różu

Ostatnio bardzo modne stały się spódnicospodnie z wysokim stanem. Charakteryzują się one tym, że są bardzo krótkie, doskonale eksponują nogi. Jednocześnie zapewniają kobiecie poczucie bezpieczeństwa. Wbudowane szorty sprawdzą się, gdy zawieje mocniej wiatr. Ponadto w takim dole możemy uprawiać sport czy jeździć na rowerze. Spódnicospodnie w kolorze pudrowego różu łączymy z dopasowanym topem lub T-shirtem. Górny element garderoby wkładamy w dolny. Pamiętajmy o tym, że pudrowy róż to jasny kolor, dlatego odbija promienie słoneczne i nie prowadzi do przegrzania organizmu.