Moda

Sporty casual, czyli sportowy styl z nutą elegancji

Sporty casual

Ostatnio, ze względu na trudną sytuację epidemiczną, wiele z nas pracuje zdalnie z domu. Home office sprawił, że coraz bardziej w cenie zrobił się sporty casual, czyli sportowy styl z nutą elegancji. Poniżej przedstawiamy przykładowe stylizacje, które mogą stać się dla ciebie źródłem inspiracji.

Dresowe spodnie, bluza z kapturem i elegancki płaszcz skórzany

Do niedawna dresowe spodnie stanowiły jedynie domowe odzienie. Nikt nie wychodził w nich na ulicę, chyba że reprezentował kulturę hiphopową. Tymczasem dziś takie spodnie w miejscu publicznym nikogo nie dziwią. Z powodu epidemii zaczęliśmy stawiać na ubrania, które są bardziej na luzie. Jeśli do dresowych spodni dołożymy bluzę z kapturem uzyskamy typowo sportową stylizację. Możemy ją jednak przełamać eleganckim płaszczem skórzanym i uzyskać styl sporty casual.

Dzianinowa sukienka, sneakery i kurtka oversize

W tym sezonie panuje też moda na dzianinowe sukienki. Są one szalenie wygodne, ciepłe i miłe w dotyku. Świetnie sprawdzają się w chłodniejsze dni. Nie musimy jednak zakładać do nich niewygodnych butów na obcasie, równie dobrze sprawdzą się sneakery. Na dzianinową sukienkę możemy narzucić puchową kurtkę oversize, które doskonale nas ogrzeje i nada modowego sznytu.

Legginsy i dłuższy płaszcz

Legginsy do niedawna królowały jedynie na siłowniach. W złym guście było ich noszenie w miejscach publicznych.  Ostatnio sytuacja uległa jednak zmianie. Przy czym warto zadbać o to, aby płaszcz, kurtka czy sweter przykrywały nam pośladki. Wówczas legginsy nie wyglądają tandetnie, lecz stanowią całkiem fajne rozwiązanie. Legginsy warto zestawić z dłuższym, eleganckim płaszczem, uzyskując w ten sposób efekt sporty casual.

Spodnie typu mom jeans bluza i płaszcz

Spodnie mom jeans są dużo wygodniejsze od popularnych rurek. Można je spokojnie zestawić z bluzą, a na całość zarzucić płaszcz. Ten rodzaj okrycia wierzchniego zawsze ma elegancki, nieco bardziej oficjalny charakter. W związku z tym doskonale przełamuje sportowy wymiar omawianej stylizacji.

Dodaj komentarz