Upływający czas nie jest łaskawy dla naszej skóry. Zmarszczki nikogo nie oszczędzają. Prędzej czy później pojawią się na naszej twarzy. W jaki sposób można pozbyć się oznak upływającego czasu?
Wiele czynników wpływa na tempo starzenia się. Jeśli nasi rodzice i dziadkowie pierwsze zmarszczki dostrzegli u siebie po 40. roku życia, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że bruzdy zagoszczą na naszej twarzy w podobnym czasie. Nasz wygląd w znacznym stopniu determinują geny. Warto jednak pamiętać, iż promieniowanie UV, stres, palenie papierosów i niewłaściwa dieta przyspieszają procesy starzenia.
Rhytidektomia receptą na młody wygląd
Osobom, które nie są zadowolone z wyglądu swojej twarzy, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Mianem rhytidektomii określamy operacyjne usuwanie zmarszczek. W miarę upływu czasu między nosem a ustami powstają głębokie bruzdy. Zmarszczki pojawiają się wówczas, gdy skóra traci jędrność. Oznaki starzenia można usunąć, przeprowadzając równoległe facelifting i necklift.
Usuwanie nadmiaru skóry
U pacjenta, który pragnie przywrócić twarzy młody wygląd, usuwa się nadmiar skóry. Jednocześnie wzmacnia się podskórny aparat powięzi mięśni mimicznych. W wyniku podjętych działań skóra twarzy i szyi staje się naciągnięta. Opisana operacja pozwala pozbyć się zmarszczek, które zdradzają nasz wiek.
Zabiegi kompleksowe – zalety
Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi kompleksowe. Równolegle przeprowadza się facelifting i korekcję opadających powiek. To rozwiązanie jest niezwykle korzystne dla pacjentów. Nie musimy dwukrotnie korzystać ze znieczulenia i przechodzić rekonwalescencji. W tym miejscu warto podkreślić, iż analgetyki nie są obojętne dla zdrowia, toteż w miarę możliwości należy ograniczyć ich użycie.
Facelifting – znieczulenie
Facelifting można przeprowadzić zarówno w znieczuleniu ogólnym, jak i w analgosedacji. W przypadku tej drugiej mamy do czynienia z wykorzystaniem analgetyku i sedatywy.. Chirurdzy plastyczni preferują analgosedację, ale nie zawsze mogą ją przeprowadzić. Wybierając formę znieczulenia, muszą uwzględnić preferencje pacjenta. Niezależnie od wykorzystanej metody, 6 godzin przed operacją nie wolno jeść, pić czy palić. Pacjent powinien pamiętać, iż facelifting wiąże się z hospitalizacją.
Indywidualny charakter operacji
Operacja, podczas której pozbywamy się nadmiaru skóry, trwa od 1,5 do 3 h. Każdy zabieg przyjmuje indywidualny charakter. W zależności od budowy twarzy i oczekiwanych efektów chirurg przeprowadza nacięcia. Jednocześnie warto pamiętać, iż każdy specjalista wypracował własną technikę.
W związku z tym, iż facelifting wywiera ogromny wpływ na nasz wygląd i funkcjonowanie, należy dokładnie przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”. Warto też przyjrzeć się specjaliście, w którego ręce chcemy się oddać.