Pięknie zarysowane kości policzkowe to marzenie niejednej kobiety. Kształt policzków definiuje rysy twarzy i decyduje o jej kształcie. Idealny efekt można osiągnąć na dwa sposoby.

Chirurgiczne metody modelowania

W klinikach spotkać się można z trzema najpopularniejszymi zabiegami – policzki można wypełniać za pomocą substancji na bazie kwasu hialuronowego, własnej tkanki tłuszczowej lub zdecydować się na implanty. Trzeba wiedzieć, że wypełnianie policzków produktami z kwasem trzeba cyklicznie powtarzać. Implanty zostają na dłużej, jednak należy zwrócić uwagę na ryzyko w przypadku tak inwazyjnych zabiegów, jak wprowadzenie ich pod skórę.

Trzeba również mieć na uwadze to, że zabieg jest równoznaczny z niemożliwością późniejszej zmiany – jeden błąd może zadecydować o tym, że twarz przestanie wyglądać atrakcyjnie. Policzki definiują rysy dlatego tak ważne jest skonsultowanie z lekarzem ich rozmiaru oraz kształtu.

W przypadku zabiegu opartego na wstrzykiwaniu w policzki substancji na bazie kwasu, może wystąpić opuchlizna, jednak powinna znikać bardzo szybko. Całość powinna trwać nie więcej niż godzinę, a pacjent już na następny dzień może swobodnie wrócić do swoich zajęć. Przez jakiś czas widoczne może być tylko miejsce, gdzie nakłuwano policzek igłą.

Makijaż

Zwolenniczki mniej inwazyjnych metod mogą popracować z bronzerem. Wadą tego rozwiązania jest nietrwałość – makijaż zmywamy pod koniec dnia , zaś samo modelowanie trwa stosunkowo długo. Z jego pomocą możemy dość wyraźnie uwypuklić kości i delikatnie zmienić owal twarzy. Praca bronzerem może wydawać się nieco trudna, jednak metodą prób i błędów dochodzi się do wprawy. Panie, rozpoczynające swoją przygodę z konturowaniem twarzy, w internecie znajdą wiele filmów instruktażowych.

Osoby, które nie potrafią przekonać się do bronzera, mogą podkreślać policzki za pomocą różu. Warto zachować umiar, ponieważ nadmiar produktu wygląda nienaturalnie. Praca z różem nie polega na zrobieniu dwóch rumianych plam na buzi . Makijaż ma za zadanie podkreślić policzki. Odpowiednio dobrany róż odmładza twarz.

Aleksandra Wiktor