Uroda

Miejsce na tatuaż – jak je wybrać?

Miejsce na tatuaż

Fotografia dostarczona przez partnera

Tatuaże z dnia na dzień stają się coraz bardziej powszechną rzeczą. Naprawdę ogromna część społeczeństwa jest nimi ozdobiona. Kiedyś były kojarzone głównie z pobytem w więzieniu, czy jakiegoś rodzaju formą buntu, teraz natomiast znaczna większość zorientowała się, że nie mają z tym zbyt wiele wspólnego. Decydując się na tatuaż decyzja powinna być naprawdę dobrze przemyślana, gdyż jest to coś, co będzie zdobiło ciało już do końca życia. Oczywiście istnieje możliwość usunięcia tatuażu, ale jest to czasochłonne i kosztowne, a dodatkowo nie zawsze przynosi do końca pożądane rezultaty. Jedną z najważniejszych kwestii podczas wybierania tatuażu jest oczywiście miejsce, w którym postanowimy ulokować ten rysunek. To od tego zależy, czy sam proces będzie bardziej czy mniej bolesny, a także czy pokażemy to szerszemu gronu odbiorców, czy zachowamy przede wszystkim dla siebie. Jak więc wybrać odpowiednie dla siebie miejsce na tatuaż? Skąd wiedzieć, że to właśnie tam powinien się znajdować?

Jak to jest z tym bólem?

Jedną z kwestii, która najczęściej decyduje o tym, że ktoś nie decyduje się na upragniony tatuaż, bądź lokalizuje go nie tam, gdzie zawsze chciał jest ból. Są osoby bardziej i mniej na niego odporne. Pierwszy tatuaż wydaje się być szczególnie upiornym, jeśli bierze się pod uwagę tę kwestię. Przeszukując internet, bez problemu odnaleźć można tak zwane ,,mapki bólowe’’, na których ładnie zaznaczone jest, w których sferach jest to najbardziej bolesne, a w których najmniej. Oczywistym jest, że w miejscach, w których skóra jest grubsza, ból nie jest tak tragiczny, mowa tutaj przykładowo o łydkach, ramionach, czy też przedramionach. Natomiast miejsca, w których jest cienka skóra, ludzie znoszą znacznie gorzej, są to miejsca takie jak między innymi żebra, wnętrza ud, kostki. W niektórych studiach istnieje możliwość zastosowania miejscowego znieczulenia, wywołanego maścią lub żelem, o którym decyduje jednak tatuator.

Pamiętaj o estetyce

Wybierając miejsce, w którym chcemy zrobić tatuaż, bardzo ważną kwestią jest, aby było ono dopasowane pod wzór. Jak wiadomo, nie zawsze Twój upragniony wzór będzie mógł być wykonany w miejscu, w którym zawsze chciałeś ulokować swój tatuaż. To znaczy, będzie mógł, ale niekoniecznie będzie to dobrze wyglądało, wzór powinien być dokładnie dopasowany pod miejsce, a także odwrotnie. Należy dokonać tego, aby idealnie się ze sobą komponowały. Przy tym samym należy pamiętać, aby dobrać odpowiedni rozmiar! Najlepszym pomysłem jest tutaj dokładne przegadanie sprawy z tatuatorem, z którym zdecydujesz się na podjęcie współpracy. Warto dopytać go o dosłownie wszystkie szczegóły, aby nie mieć kompletnie żadnych wątpliwości co do tego, czy rzeczywiście jest to dobra decyzja.

Rozsądek przede wszystkim

To właśnie rozsądkiem powinieneś się kierować przede wszystkim, jeśli mowa o dobraniu dogodnego miejsca na tatuaż. Pierwszy tatuaż powinien być przede wszystkim dla nas testem, na to jak faktycznie czujemy się z tatuażem, niezbyt wielki, aby sprawdzić, czy chociażby radzimy sobie z pielęgnacją tatuażu po zabiegu, jak nasza skóra na niego reaguje. Wszystko powinno być dokładnie przemyślane, gdyż, tak jak już zostało to wcześniej wspomniane, jest to coś, co zostanie z Tobą już do końca życia. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę i nie wybieraj tych najbardziej bolesnych miejsc na pierwszy tatuaż, gdyż łatwo będziesz mógł się do tego zrazić.

Dodaj komentarz