Uroda

Masaż ciała – te gadżety pomogą ci go wykonać!

Masaż ciała

cottonbro z Pexels

Zapewne nie raz wróciłaś z pracy zmęczona i spięta. Zdenerwowałaś się rozmową z klientem lub szefem, przez co czułaś się mocno niekomfortowo. Napięte ciało powoduje bóle mięśniowe oraz ból głowy. W związku z tym warto spróbować je jakoś rozluźnić. Pamiętajmy też o tym, że większość z nas wykonuje pracę siedzącą, przez co ciało cały czas przebywa w tej samej, nienaturalnej pozycji, co skutkuje bólami kręgosłupa. Z pomocą przychodzi masaż ciała. Jak wykonać go samodzielnie w domowym zaciszu?

Spis treści:

  1. Poznaj zalety masażu!
  2. Gadżety do masażu. Mata z kolcami do akupresury
  3. Akcesoria do masażu. Masażer głowy
  4. Masaż ciała w domowym zaciszu. Szczotka do masażu na sucho

Poznaj zalety masażu!

Masaż ciała stanowi formę relaksu, która od lat cieszy się uznaniem specjalistów. Wiele osób decyduje się mu poddać po to, aby zredukować napięcie nerwowe. To niesamowicie poprawia nastrój. Masaż ciała wykonany z udziałem odpowiednich kosmetyków nie tylko korzystnie wpływa na nasze zdrowie, ale też poprawia kondycję skóry. Najlepiej byłoby móc skorzystać z usług wykwalifikowanego kosmetologa lub fizjoterapeuty. To jednak nie zawsze jest w zasięgu naszych możliwości. Z pomocą przychodzą gadżety do masażu, które pozwalają wykonać go w domowym zaciszu. Co warto sobie sprawić, aby zredukować stres?

Gadżety do masażu. Mata z kolcami do akupresury

Czy wiesz, że na rynku jest dostępna mata z kolcami do akupresury? Powstała ona z inspiracji medycyną chińską. Ta od lat stawia na akupresurę, która polega na uciskaniu odpowiednich mięśni, przez co obserwuje się redukcję napięcia nerwowego i złagodzenie dolegliwości bólowych. Ciało się rozluźnia. Własna mata z kolcami do akupresury stanowi niewątpliwie higieniczne rozwiązanie. Mamy bowiem pewność, że nikt poza nami nie korzysta z kolców. Przy tradycyjnej akupresurze wykonywanej w profesjonalnym gabinecie warto zwrócić uwagę na aspekt higieniczny. Zaniedbania w tym względzie mogą doprowadzić do zakażenia jedną z chorób przenoszonych wraz z krwią, w tym wirusowym zapaleniem wątroby typu B czy C.

Akcesoria do masażu. Masażer głowy

Czy wiesz, że silikonowy masażer głowy okazał się rewolucją w branży beauty? Z jego pomocą uzyskujesz wiele korzyści. Czesząc nim włosy, poprawiasz ukrwienie skóry głowy, przez co ta zostaje lepiej odżywiona, sprzyja to wzrostowi nowych włosów. Ponadto pozbywasz się martwego naskórka, który mógłby zatykać ujścia mieszków włosowych. Bardzo często nasza fryzura ulega przerzedzeniu wskutek ich zablokowania. Silikonowy masażer głowy to nie tylko peeling skóry głowy oraz lepsze odżywienie mieszków włosowych, to również bardzo przyjemna czynność, która wprawia nas w błogostan. Pozwala zredukować napięcie nerwowe i poprawić sobie nastrój po ciężkim dniu w pracy.

Masaż ciała w domowym zaciszu. Szczotka do masażu na sucho

Masaż ciała jeszcze nigdy nie był tak prosty do przeprowadzenia w domowym zaciszu. Nie dysponowaliśmy bowiem takimi gadżetami jak dziś. Obecnie szczotka do masażu na sucho robi prawdziwą furorę. Posiada naturalne włosie, zazwyczaj dzika, przez co ma dość dobre właściwości ścierające. Szczotka do masażu na sucho pozwala usunąć martwy naskórek. Ponadto rozluźnia napięte mięśnie. Zauważono również, że taki zabieg domowy przyczynia się do poprawy krążenia krwi i limfy. O ile krew niesie ze sobą substancje odżywcze, o tyle limfa służy odprowadzaniu toksyn z organizmu. Szczotka do masażu na sucho przynosi też świetne efekty w przypadku walki z cellulitem, ujędrnia bowiem skórę, pobudzając syntezę kolagenu i elastyny.

Zapraszamy do lektury:

Co to są dermokosmetyki? Czy warto je stosować?

Dodaj komentarz